Multimilionár Tony Robbins prezrádza svoju krátku rannú rutinu, ktorá ho vždy pripraví na deň

Či už sa zobudíte skoro alebo neskoro, všetci sa môžeme zhodnúť, že naše ranné rutiny sú rozhodujúce. Tvarujú naše myslenie a schopnosť byť produktívny po zvyšok dňa.

Otázka teda znie: Ako si môžeme vyvinúť rannú rutinu, ktorá nás udrží v pokoji a sústredenými po celý náš deň?

V poslednej knihe Tima Ferrissa, Nástroje titánov, skúmal Ferris rutiny a zvyky vysoko úspešných ľudí, vrátane Tonyho Robbinsa.

Prečítajte si tiež: Ako na boj s negativitou? Odpoveď má milionár Tony Robbins

Tony Robbins povedal Ferrissovi, že má jednu zásadnú rutinu, ktorú robí hneď, ako sa prebudí. Táto rutina je preňho prípravou na celý deň. Trvá asi 10 minút a je to niečo, čo by niektorí mohli brať ako „meditácia“.

 

Svoju rutinu rozdeľuje na tretiny:

 

Prvé 3 minúty:

Robbins premýšľa o troch veciach, za ktoré je vďačný. „Uisťujem sa, aby bola jedna z nich veľmi, veľmi jednoduchá: Vietor na mojej tvári, odraz mrakov, ktoré som práve videl,“ hovorí. Hovorí, že vďačnosť eliminuje hnev a strach, pretože nemôžete byť súčasne v strachu a vďační.

 

Druhé 3 minúty:

Robbins sa zameriava na „cítenie Božej prítomnosti, ale môžete to volať ako chcete,“ hovorí. „Táto vnútorná prítomnosť prichádza a cítim, že uzdravuje všetko v mojom tele, v mojej mysli, v mojich emóciách, v mojich vzťahoch, v mojich financiách. Vidím to ako riešenie všetkého, čo treba vyriešiť.“

 

Posledné 3 minúty:

Robbins premýšľa o svojej „trojici prosperujúcich“: o troch veciach, ktoré urobí v ten deň. „Vnímajte ich, akoby sa už stali. Cíťte emócie,“ hovorí Ferrissovi.

Robbins hovorí, že jeho ranná rutina je rozhodujúca pre zvyšok jeho dňa a že každý si môže ráno nájsť 10 minút: „Neexistuje ospravedlnenie… Ak nemáte 10 minút, nemáte život.“

Prečítajte si tiež: Japonské tajomstvo žitia naplňujúceho života? Princíp zvaný Ikigai

 

Zdroj: hackspirit.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «