Sprievodca pri prenájme kancelárie či budovy

Aby sa vám vo vysnenom zamestnaní pracovalo čo najpríjemnejšie, budete potrebovať vhodnú kanceláriu. Problém pri hľadaní dobrých priestorov na prenájom? Poradia vám odborníci alebo mapa mesta s označením voľných kancelárií.

 

Trúfnuť si na prenájom budovy už môže hocikto

Veľké vízie? Prvým krokom, ako plány uskutočniť, bez ohľadu na to, aké odvážne sú, by určite malo byť vyhľadanie vhodných priestorov na podnikanie. Či budete pracovať sami, vo dvojici alebo v spoločenstve viacerých ľudí, každý by mal mať optimálny priestor, v ktorom sa cíti pohodlne a miesto toho, aby ho deprimovalo, ho naopak bude inšpirovať k novým myšlienkam a nabíjať energiou. Takýchto miest nie je veľa, preto ak máte záujem o prenájom celej budovy, najlepšie bude požiadať o pomoc odborníkov, sprostredkovateľov, ktorí vám nájdu priestor na mieru a ešte aj pomôžu s dohadovaním optimálnych podmienok nájomnej zmluvy. Títo sprostredkovatelia vám bez ťažkostí vymenujú všetky pre a proti danej budovy a lokality, a keď nemáte čas hľadať sami, pokojne to spravia miesto vás.

 

Kritériá kladené na priestor, ktorý je na prenájom

Aby ste sa dopracovali k najideálnejším prenajímaným priestorom a ku kancelárii, z ktorej bude napr. senzačný výhľad na celé mesto, špecifikujte si mesto, mestskú časť, ale rozhodne i cenu či rozlohu priestorov na prenájom. Pokiaľ budete do práce cestovať autom alebo prijímať návštevy, podmienkou by mala byť prítomnosť vlastného parkoviska alebo aspoň zastávky MHD, od ktorej k vám už klienti ľahko zájdu aj pešo. Myslite i na lukratívnosť vášho pôsobiska – či bude prenajatá budova alebo kancelária v známej mestskej časti, s dobrou dostupnosťou a spoločenskou vybavenosťou. Vždy je fajn mať to z práce len na skok do obchodu, banky či do škôlky. Výhodný prenájom kancelárie je taký, s ktorým oveľa viac získate ako stratíte – dobrý prvý dojem u vašich klientov či spolupracovníkov, zmodernizované priestory, okolie príjemné na pohľad, ale i pracovisko, ktoré vás finančne nezruinuje, ale sa prispôsobí vašim možnostiam.

 

Bezproblémový prenájom kancelárie aj vo veľkom meste

Niekto sa nevyzná nielen v cudzom, ale ešte aj vo svojom vlastnom meste, zvlášť keď má veľkú rozlohu. Chodiť osobne po jednotlivých priestoroch na prenájom by mohlo byť užitočné, nie však rozumné, pretože vás to oberie o cenný čas. Oveľa jednoduchšie je nájsť komplexnú ponuku prenájmov voľných kancelárií a potom si z nej vybrať to, čo pre vás bude najvhodnejšie. A s nájomnými zmluvami si problém nerobte, ak vás nebaví ich čítať a dohadovať sa o cenách a podmienkach, zverte túto povinnosť špecialistom. Tí vám priestor nielen nájdu, ale ešte aj prerobia podľa vašich predstáv.