Zakladáte živnosť? S virtuálnym sídlom môže byť váš biznis jednoduchší

Napriek tomu, že je doba ťažká a podmienky pre samostatne zárobkovo činné osoby nie sú aktuálne ideálne, pomerne veľa ľudí sa rozhoduje zarobiť si na seba vo vlastnom podniku. Podľa aktuálnych a dostupných zdrojov si len v minulom a pomerne búrlivom roku založilo firmu viac ako 20 374 ľudí.

Za pomerne veľkým záujmom podnikania u ľudí na našom území sú mnohé výhody plynúce zo založenia živnosti. Nepotrebujete veľký kapitál a ani spoločníkov, s ktorými je nutné  riešiť všetky plánované rozhodnutia. Nevyhnutnosťou je však dobré sídlo firmy, ktoré si môžete vybrať aj online!

Povinnosť zapísať sa do Obchodného registra s konkrétnym sídlom firmy a jej označením na danej adrese vo forme virtuálneho sídla má svoje výhody, vďaka ktorým si môžete celý proces zakladania i podnikania ako takého uľahčiť. 

Virtuálne sídlo firmy je lacnejšia forma registrácie

Povinnosť registrácie firmy na konkrétnej adrese viete splniť viacerými spôsobmi. Jedným z najčastejších je vlastný byt alebo dom, v ktorom môžete, no nemusíte priamo vykonávať podnikateľskú činnosť. Dôležité je, aby mala vaša živnosť a podnik označenie, schránku a bola evidovaná v Obchodnom registri.

Vo vlastnej nehnuteľnosti však často nielen seba, ale aj ostatných členov rodiny oberáte o súkromie. Podobne problémové môže byť aj označenie firmy na rodinnom sídle alebo v byte, s ktorým nemusia ostatné dotknuté osoby súhlasiť. Pre zvyšovanie nákladov a zaradenie do vyšších taríf tiež môžete preplatiť na nákladoch za energie.

Vždy dostupné a lacné virtuálne sídlo Bratislava môže všetky tieto a ďalšie iné problémy vyriešiť. Za minimálny mesačný poplatok (prenájom) využívate nielen označenie firmy a jej schránku, ale aj mnohé výhodné služby. Neustály prehľad o doručenej pošte v online systéme, recepcia i možnosť využiť kancelárske priestory na dôležité stretnutia určite v priebehu podnikania oceníte.

Realita hovorí v prospech sídla firmy jasnou rečou

Veľký záujem o modernú formu sídla firmy výhodnosť ponuky potvrdzuje, čo môžeme veľmi pekne vidieť aj na aktuálnych údajoch, ktoré hovoria, že len na Slovensku využíva sídlo firmy vo virtuálnej podobe zhruba 39 000 podnikateľských subjektov. Z toho presnejšie až 22 800 jednoosobových eseročiek a 5 300  dvojosobových spoločností s ručením obmedzením.

V prípade národnosti je to s obľúbenosťou a využívaním tejto služby v praxi nasledovné. Slováci majú na tomto trhu až 55 % zastúpenia vo forme jednoosobových s.r.o., Česko 12,4 %, Maďarsko 10,8 %, Rakúsko 2,2 %, Rumunsko 2,2 %, Bulharská republika 1,9 %, Poľsko 1,5 % a Ukrajina 1,3 %.

Pokiaľ to celé zhrnieme, sídlo firmy na prenájom preukázateľne podnikateľom pomáha nielen uľahčiť ich štart, ale aj naďalej v biznise pokračovať bez výrazných prekážok, pretože takéto sídlo šetrí čas, peniaze a pritom sa stará o vaše pohodlie.

Zdroj obrázkov:

  1. SFIO CRACHO/Shutterstock.com
  2. 2. kenary820/Shutterstock.com