Milionár Brad Lea: Vysoká škola je strata peňazí a času iba vtedy, ak si neuvedomíte toto

Nikdy by som vám nepovedal, že vysoká škola je plytvanie peniazmi, pokiaľ neplytváte peniazmi chodením na vysokú školu.

Brad Lea je generálny riaditeľ spoločnosti LightSpeedVT – interaktívnej tréningovej platformy, ktorú využívajú tie najväčšie americké firmy, ako napríklad General Motors, Market America či Mary Kay. Pracoval a pracuje s ľuďmi ako Tony Robbins, Zig Ziglar, Tom Hopkins, John Maxwell či Grant Cardone. Dnes má jeho firma tržby viac ako 50 miliónov ročne, no aj keď ju založil pred 17 rokmi, peniaze mu začala zarábať až po 10 rokoch.

Plytvali ste svojím časom? Vybudovali ste nejaké vzťahy? Získali ste užitočné vzdelanie? Stretli ste niekoho – možno vášho budúceho partnera? Dali ste dokopy nejaké obchody? Plytvali ste svojimi peniazmi? Pretože vysoká škola nie je plytvanie peniazmi, pokiaľ vy neplytváte peniazmi chodením na vysokú školu.

Vidíte ten rozdiel?

Využite ten čas na budovanie vzťahov, ktoré nikdy nenahradíte. Získajte vzdelanie. Ak však utrácate peniaze, aby ste získali vzdelanie, pretože veríte, že pre úspech musíte mať vysokoškolské vzdelanie, len plytváte peniazmi. Takýmto spôsobom je vysoká škola plytvaním peňazí.

V prvom rade to nedáva žiadny zmysel. Prečo by ste sa chceli učiť od niekoho, kto sa učil od niekoho iného, kto sa učil od niekoho iného, kto sa učil od niekoho iného, kto sa učil od niekoho iného, kto sa učil od niekoho, kto nemusel vedieť o čom hovorí?

Jedna vec je istá – nestretol som veľa bohatých profesorov. Ak sú takí dobrí v učení toho, čo máte robiť, prečo nie sú všetci bohatí? Prečo sú profesori profesormi? Učia vás, čo boli učení od niekoho, kto učil ich, kto učil ich, kto učil ich. Tak to funguje od minulého storočia, kedy sa takto produkovali pracovníci a celý tento systém bol na to navrhnutý.

Je rok 2021, takže pokiaľ chodíte na vysokú školu, radšej tam choďte s úmyslom budovať vzťahy, spoznávať nových ľudí, či nadviazať nové spolupráce. Ak chcete vzdelanie, choďte k zdroju. Nechoďte si za profesorom po radu v biznise, spýtajte sa niekoho ako som ja, kto vybudoval multimiliónovú firmu. Nepýtajte sa profesora, ako to urobiť, pokiaľ to ten profesor neurobil. Ak by to urobil, na 90% by už na vysokej škole nebol.

Rovnaké činy zapríčiňujú rovnaké výsledky. Garantujem vám, že väčšina A-čkových študentov pracuje pre C-čkových študentov.

Vysoká škola je plytvanie peniazmi iba vtedy, keď plytváte peniazmi chodením na vysokú školu – ak plytváte časom, ak plytváte príležitosťou – a to je jednoducho voľba, priateľu. Všetko to je o voľbách.

Ako môže byť vysoká škola strata času? Pokiaľ strácate svoj čas chodením na vysokú školu, to znamená v konečnom dôsledku aj plytvanie peniazmi.

Prečítajte si tiež: Väčšina ľudí sa vzdáva svojich snov z rovnakých dôvodov. Nebuďte väčšina ľudí

 

Zdroj: facebook.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «