Na osvetlení firemných priestorov sa dá výrazne ušetriť. Viete ako?

Mesačné náklady na chod (obzvlášť väčšej) firmy bývajú skutočné veľké. Každý spôsob, ktorým sa dajú znížiť, je preto viac než vítaný. Aj ak si toto znižovanie nákladov najskôr vyžaduje dodatočnú investíciu.

Dostatočné svetlo pre kancelárie

 To je aj prípad osvetlenia firemných priestorov. To predstavuje pravidelné náklady, ktorým sa vyhnúť nedá. Ale v závislosti od toho, v akom stave je aktuálne osvetlenie, je možné tieto náklady niekedy naozaj výrazne znížiť. Či už pôjde o kancelárie, alebo osvetlenie výrobných hál a skladov.

Osvetlenie do kancelárie je dôležité nielen z ekonomického hľadiska, ale aj pre komfort zamestnancov, ktorí v kanceláriách pracujú. Nekvalitné a nedostatočne intenzívne osvetlenie môže mať totižto z dlhodobého hľadiska negatívny vplyv na ich zrak. Pridajte si k tomu extra únavu a horší pracovný výkon, čo taktiež môže nevhodné osvetlenie spôsobovať a o dôvodoch, prečo by v kanceláriách malo byť moderné osvetlenie, nebudete pochybovať.

V závislosti od stavu starého osvetlenia je možné výmenou osvetlenia v kanceláriách dosiahnuť úsporu až 50 %. Pri takejto úspore sa vám investícia môže vrátiť zhruba za 3 roky a to už je naozaj veľmi lákavá ponuka.

Odborne navrhnuté priemyselné osvetlenie

 A čo kvalitné priemyselné LED osvetlenie výrobných hál, skladov a podobných priestorov? To je v určitom zmysle ešte dôležitejšie ako kvalitné osvetlenie kancelárií. Je tu viacero faktorov, ktoré vplývajú na správny výber osvetlenia, napríklad charakter činnosti v danej hale, pohyb osôb, či umiestnenie strojového parku. Tieto aj ďalšie faktory okrem iného spôsobujú, že návrh takéhoto osvetlenia musí byť robený naozaj odborne.

Na druhej strane, častejšie sú prípady, kedy úspora po modernizácií osvetlenia presiahne nielen 50 %, čo je číslo, ktoré sme spomínali pri kanceláriách, ale dokonca aj 70 %! Návratnosť tak môže byť v niektorých prípadoch aj menej ako 2 roky!

Zdroj obrázka:

Autor: Sutthiphong Chandaeng / Shutterstock.com