Väčšina ľudí sa vzdáva svojich snov z rovnakých dôvodov. Nebuďte väčšina ľudí

Všetci máme sen, aj keď sme si ho ešte možno neuvedomili. Môže to byť niečo také jednoduché ako založenie rodiny, či niečo extrémnejšie ako získanie zlatej olympijskej medaily. Bez ohľadu na sen, väčšina ľudí sa svojho sna vzdá. Nebuďte jedným z týchto ľudí.

 

Tu je 10 dôvodov, prečo sa väčšina ľudí vzdáva svojich snov:

 

1. Už predtým zlyhali

Mnoho ľudí raz niečo vyskúša a keď zlyhajú, vzdajú to. Je to preto, že vám nikto nepovie, že splnenie vášho sna sa nestane na prvýkrát. Musíte to skúšať znova a znova, kým nedosiahnete svoj cieľ.

Problém je v tom, že je ľahké to raz vyskúšať, zlyhať a potom povedať: „Už som to skúsil a nevyhral som.“ Ľahko sa vzdáme, a potom si to celý život ospravedlňujeme výhovorkami.

 

2. Povedali im nie

Nepotrebujete povolenie – pamätajte na to. Nie vám ľudia povedia stovky krát za život. S každým vašim snom príde niekto, kto vám bude stáť v ceste.

Prejdite cez týchto ľudí. Nedovoľte, aby vás zastavila lenivosť niekoho iného. Ignorujte nie. Opýtajte sa znova. Opýtajte sa niekoho iného.

Prečítajte si tiež: Pokiaľ chcete prežiť úspešný život, musíte si zodpovedať túto otázku

 

3. Nechápu význam zlyhania

Zlyhanie nie je nič iné ako nevyhnutné vzdelanie, ktorým prechádza každý človek, ktorý dosiahne svoj sen. Keď viete, čo nefunguje, vytvorí sa pred vami cesta. Zmeňte slovo zlyhanie za vzdelávanie.

 

4. Dostane ich nuda

Všetci sa nudia. Nuda je normálna, ale aj tak sa kvôli nej veľa ľudí vzdáva svojich snov.

Práve vo chvíľach nudy dáte svojej mysli šancu oddýchnuť si. Nerobiť nič a byť lenivý niekoľko hodín môže často priniesť iskru tvorivosti. Nikto nie je motivovaný po celý čas.

Nuda môže byť tiež dobrým znamením. Môže to byť znamenie, že musíte zmeniť prístup alebo robiť veci novým spôsobom.

 

5. Prestanú v seba veriť

Vaše sny nebudú ľahké. Odmietnutie, neúspechy a prekážky vás môžu zraziť na kolená. To, čo ľuďom odveje sny je fakt, že prestanú v seba veriť.

Keď si prestanete veriť, všetko sa začne rúcať. Musíte veriť, že to dokážete, ešte skôr, ako sa do tejto myšlienky zapojí ktokoľvek iný. Výzvou je, že aby ste dosiahli svoje sny, budete potrebovať pomoc. Nedokážete to urobiť sami. Túto pomoc nikdy nedostanete, pokiaľ neprivediete ľudí k tomu, aby verili tomu, v čo veríte vy.

 

6. Sú zaseknutí na jednej stratégii

Mnoho ľudí žije celý život na základe jednej stratégie. Odmietajú sa meniť a tak sa nakoniec zmení prostredie okolo nich, čo ovplyvňuje ich schopnosť dosiahnuť svoj sen.

Ak budete zaseknutí na svojich starých spôsoboch a nezmeníte svoj prístup, pravdepodobne zlyháte. Musíte byť otvorení zmenám a mať otvorenú myseľ.

 

7. Sú obklopení armádou blbcov

Ak vám všetci okolo hovoria, že ste idiot a nerešpektujú váš sen taký, aký je, bude to mať na vás negatívny dopad, či sa vám to páči alebo nie.

Najlepší ľudia sú tí, ktorí vás podporujú, ale nie vždy s vami súhlasia. Ešte lepšie sú tí, ktorí vás podporujú a nabádajú vás na nové myšlienky.

 

8. Chcú bezpečie

Žiadny sen neprichádza so zárukou a stanovenou cestou. Ľudia sa boja riskovať a chcú si byť istí.

Tak to ale nefunguje. Je to nepredvídateľnosť, vďaka ktorej sú sny návykové, sladké a stojace za námahu. Keby sme vedeli, ako sa náš sen vyvinie, neboli by sme takí nadšení.

 

9. Odmietajú byť disciplinovaní

Bez disciplíny sa nedá urobiť nič, čo by stálo za to. Zahŕňa to prácu, ktorú je potrebné naplánovať a vykonať. Ak nerobíte pre svoj sen každý deň aspoň jednu maličkosť, idete nesprávnym smerom.

 

10. Syndróm zelenšej trávy

Ďalším dôvodom, prečo sa vzdávame, nie je to, že sme nevyhnutne leniví, ale preto, že sme zlyhali a existuje lepšia možnosť. To nám hovorí naša myseľ.

„Nezlyhal som, našiel som len niečo lepšie,“ hovoríte si. To je smutná pravda.

Starať sa o to, čo robia všetci ostatní, a potom nasledovať svoje sny, je smiešne. Tráva nie je zelenšia, vyžaduje len viac práce ako ste si mysleli.

Prečítajte si tiež: Najhorší deň vášho života je najlepším dňom vášho života. Tu je niekoľko dôvodov

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Tim Denning

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «