Najhorší deň vášho života je najlepším dňom vášho života. Tu je niekoľko dôvodov

Zlé dni sú neoddeliteľnou súčasťou života. Má ich každý a zdá sa, že s tým nemôžeme nič robiť. Existujú však 3 dôvody, prečo je najhorší deň vášho života najlepším dňom vášho života. Tu sú:

 

1. Núti vás rásť

Bez ohľadu na to, aké bolestivé a ťažké bolo pre vás zažiť určitú udalosť – urobilo to z vás istým spôsobom lepšieho človeka. Buď vás to urobilo silnejším, odolnejším, múdrejším, alebo vám to mohlo dokonca dať mocnú lekciu, ktorú by ste sa nikdy nenaučili bez toho, aby ste čelili tejto výzve.

Tieto ťažké časy sú zamaskovaným požehnaním, pretože majú v sebe zakomponovanú obrovskú hodnotu, ktorú sa môžete kedykoľvek rozhodnúť využiť. Keby ste neprešli touto bolestivou skúsenosťou, neboli by ste ani z polovice takým človekom, akým ste dnes.

„Konečným meradlom človeka nie je to, kde stojí v okamihoch pohodlia, ale to, kde stojí v čase výziev a kontroverzií.“ – Martin Luther King Jr.

 

2. Prebudí vás

Najlepšie by to mali vedieť ľudia, ktorí si prežili zážitky na prahu smrti. Takéto udalosti vás zvyčajne prebudia a sú skvelým pripomenutím toho, na čom v živote skutočne záleží. Tieto ťažké časy nás často nútia prehodnocovať naše životné hodnoty a ísť úplne inou cestou.

Čo ste si uvedomili v tento konkrétny deň, ktorý zmenil smer vášho života? Jeden incident môže doslova všetko zmeniť.

Povedzme, že najhorší deň vo vašom živote bol, keď vás váš bývalý partner  podviedol a zlomili vám srdce. Odstrašujúcou a obmedzujúcou vierou by bolo povedať, že ste sa prebudili k tomu, že mužom/ženám sa nedá dôverovať.

Akonáhle skúsenosti dáte nejaký význam, nezabudnite si položiť túto otázku, aby ste zistili, či štítok, ktorý dávate tejto skúsenosti, vás posilňuje alebo oslabuje: „Zlepšuje tento význam môj život alebo ho obmedzuje?“

 

3. Motivuje vás

O ľuďoch existuje jeden nespochybniteľný fakt: Vždy urobíme všetko pre to, aby sme sa vyhli bolesti a získali potešenie. To je jeden z dôvodov, ktorý vysvetľuje, prečo sa toľko ľudí ťažko vymaní zo svojej komfortnej zóny.

Keď prejdete intenzívne bolestivým zážitkom, automaticky vás to pohne k tomu, aby ste podnikli nejaké kroky, aby ste sa bolesti zbavili. Neznamená to ale nutne, že vás to viedlo urobiť správne veci. Niektorí ľudia sú motivovaní k drogám, čo je jeden z najhorších spôsobov riešenia bolesti.

Ešte raz sa uistite, že túto skúsenosť využívate ako palivo, ktoré vás poháňa vykonať veci, ktoré poslúžia vášmu životu a nie ako zámienku na dočasné zbavenie sa bolesti alebo únik z nej pochybnými spôsobmi.

„Sila nepochádza z víťazstva. Vaše boje rozvíjajú vaše silné stránky. Keď prejdete ťažkosťami a rozhodnete sa nevzdať, to je sila.“ – Arnold Schwarzenegger

Najhoršie obdobia vášho života majú moc vytvoriť pre vás lepší život – ak ste ochotní sa z nich poučiť.

Prečítajte si tiež: Pokiaľ chcete prežiť úspešný život, musíte si zodpovedať túto otázku

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Lorenzo Ferrara

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «