Ste tam, kde si zaslúžite byť – a sťažovanie sa vám nepomôže

Prečo nemáme veci, ktoré chceme? Už ste si niekedy mysleli, že je to preto, že si to nezaslúžime?

„Zaslúžim si, čo chcem. Pracujem tvrdšie ako to dieťa v tom drahom aute, pretože jeho otec je milionár. Čo urobil pre to auto? Nič! Mám pravdu?“

Nie. Nezaslúžim si to auto, pretože som neurobil to, čo musím urobiť, aby som ho získal. To dieťa urobilo presne to, čo potrebovalo – narodilo sa do správnej rodiny. Čo nemá? Príležitosť získať to drahé auto.

Trávime toľko času želaniami a sťažovaním sa, že sa nám nepodarí prijať fakt, že máme všetko, čo si zaslúžime mať.

Sme šťastní, ako by sme mali byť, pretože náš postoj a pohľad na život určujú naše šťastie. Sme tak úspešní, ako si zaslúžime, pretože sme vynaložili také množstvo práce, ktorá určuje mieru úspechu, ktorý sme dosiahli. Tiež sme riskovali a obetovali to, čo je potrebné, aby sme boli tam, kde sme. Nie sme o nič viac ani menej úspešní ako sme práve teraz.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Dostanete iba to, čo tolerujete

Urobili sme to, čo bolo nevyhnutné, aby sme boli v tomto momente tam, kde sme. Neurobili sme všetko, čo je potrebné, aby sme dosiahli všetko, čo chceme dosiahnuť – inak by sme tam boli.

Prečo by sme nemali byť naštvaní na to bohaté dieťa v drahom aute, keď má všetko ako na striebornom tanieri, zatiaľ čo my musíme tvrdo pracovať na všetkom, čo chceme? Alebo čo náš kamarát, ktorému sa v živote vo všetkom darí? Nemáme právo sa na neho hnevať?

Áno, máme na to právo – ak chceme byť po celý náš život kyslým a žiarlivým tieňom človeka. Máme však príležitosť. Skvelú príležitosť.

To dieťa v drahom aute, ktoré dostane všetko na striebornom tanieri, nikdy nebude mať tú najväčšiu príležitosť, akú kedy muž môže mať – šancu pozdvihnúť svoj status, tvrdo pracovať a získavať. Vy máte túto príležitosť. Tento dar. Toto požehnanie.

Môžeme byť zatrpknutí a žiarliť na nášho kamaráta, ktorému sa darí, ale bude cítiť to isté on, keď my dosiahneme úspech? Pravdepodobne nie, je to dobrý človek.

Kde teda stojíme? Presne tam, kde si zaslúžime stáť.

Úspech, bez ohľadu na to, ako ho definujete, je to niečo, čo si treba zaslúžiť. Kdekoľvek teraz v živote sme, sme tam, kde si zaslúžime byť. Ba čo viac, sme tam, kde by sme mali byť. Nie vyššie, nie nižšie.

Iba vy môžete vytvoriť zmenu, ktorá určí najdôležitejšiu pozíciu – kde skončíte.

Prečítajte si tiež: Robiť menej je spôsob, ako urobiť viac. Začnite hovoriť veciam nie

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Joel Brown

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «