Predstavivosť je dôležitejšia ako realita – 5 dôvodov, prečo je to tak

1. Predstavivosť plodí tvorivosť

Znalosti vám ukážu, čo už existuje. Predstavivosť vám umožňuje vytvoriť niečo, čo predtým neexistovalo. Takto máte prístup k nekonečnému potenciálu vášho podvedomia.

Takto sme vynašli prvé koleso, elektrinu, telefón a tak ďalej. Predstavte si, ako by ste sa cítili, keby ste urobili niečo, čo ešte nikdy nikto neurobil. Zdroj všetkého stvorenia leží vo vás a môžete k nemu pristupovať vašou predstavivosťou – preto je dôležitejšia ako realita.

Prečítajte si tiež: Miliardári Bill Gates a Warren Buffett radia: Nestrácajte jedinú vec, ktorú si nemôžete kúpiť


2. Predstavivosť plodí vášeň

Vášeň vám dá obrovskú energiu a spáli všetky prekážky, ktoré vám prídu do cesty. Preto legendy ako Elon Musk, Michael Phelps a Michael Jordan, dosiahli oveľa viac ako ostatní. Zasvätili svoj život svojej vášni.

Elon Musk chce dať ľudstvu lepšiu budúcnosť. V jeho predstavivosti budeme žiť za pár desaťročí na Marse; používať elektrické autá, hyperloop na cestovanie a využívať slnečnú energiu na napájanie celého sveta. Veril v svoju predstavivosť predtým, ako to urobil skutočnosťou.


3. Predstavivosť dáva zmysel

Kedykoľvek v živote uviaznete na mŕtvom bode, zistíte, že to je vaša predstavivosť, ktorá vám ukáže cestu k zmysluplnému životu. To je fakt.

Napríklad Bill Gates chcel poskytnúť čistú vodu chudobným komunitám. Využil svoju predstavivosť, rozprával sa so svojím tímom a postavil Omniprocessor, stroj, ktorý dokáže premeniť splašky na čistú vodu. Nie je to zázrak?

Ďalším príkladom je psychológ Viktor Frankl, autor knihy Man’s Search For Meaning, ktorý prežil koncentračný tábor v Osvienčime tým, že použil svoju predstavivosť, aby si povedal, že na neho čaká jeho žena a že potrebuje prežiť.

To mu umožnilo vytvoriť zmysel na mieste, kde bolo denne zabitých desiatky ľudí. Toto je sila predstavivosti, ktorá ho zachránila pred smrťou v pekle a slúži ako skvelý príklad toho, prečo je dôležitejšia ako realita.


4. Predstavivosť nepozná hranice

Realita nám ukazuje obmedzenú časť skladačky. Je to naša kreatívna predstavivosť, ktorá vie, ako nájsť chýbajúce časti. Siahne do neznámych terénov, nájde skvelé nápady a ukáže nám neviditeľnú cestu do budúcnosti.

Prostredníctvom predstavivosti sme došli sme k hviezdam, pristáli sme na Mesiaci a vynašli spôsob, ako lietať. Ľudia, ktorí tieto veci uskutočnili, mali v mysli nejaké nápady, ale to, čo ich skutočne poháňalo, bola možnosť urobiť tieto myšlienky realitou.

Vezmite si ďalší príklad. Elon Musk vynašiel PayPal v čase, keď každý posielal platby pomocou šekov a kuriérov. Videl možnosť a urobil ju skutočnosťou.

Aká z toho vyplýva lekcia? Máte obmedzený čas na to, aby ste zanechali na svete stopu. Nezahoďte ju do koša.


5. Predstavivosť vytvára realitu

Najväčším dôvodom, prečo je predstavivosť silnejšia ako realita je, že predstavivosť vytvára realitu. Všetko, čo ste zažili, je založené na vašom mentálnom modeli sveta a všetko, čo ste neurobili, je z rovnakého modelu.

Ak zmeníte svoje presvedčenia, urobíte dôležité zmeny vo svojom živote a vaša realita sa zmení. Môžete buď prijať obmedzenú realitu pred vami, alebo si môžete vytvoriť svoju vlastnú, žiť podľa seba a využiť svoje nekonečné možnosti. Ktorá z nich to bude?

Prečítajte si tiež: Úspech som našla tým, že som porušovala pravidlá, tvrdí autorka Harryho Pottera


Zdroj: fearlessmotivation.com, Autor: Akshay Gupta

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «