Miliardári Bill Gates a Warren Buffett radia: Nestrácajte jedinú vec, ktorú si nemôžete kúpiť

Všetci strácame veľa času. Je ťažké ho nestratiť – pracujeme, sme unavení a niekedy sa naše mysle nechajú rozptýliť.

Prečítajte si tiež: Stojíte pred ťažkým rozhodnutím? Použite Pravidlo 10/10/10

Ale podľa ľudí ako Bill Gates a Warren Buffett je tajomstvom úspechu smerovať našu energiu k najproduktívnejším činnostiam koníčkom a dať stop aktivitám „s nízkymi výnosmi“ – čím viac času strácame, tým menej času máme na to, na čom naozaj záleží.

Ako povedal Warren Buffett: „Je to jediná vec, ktorú si nemôžete kúpiť. Myslím, že si v podstate môžem kúpiť všetko, čo chcem – okrem času.“

Pozrite sa na Billa Gatesa a Warrena Buffetta – naučili sa vzdať sa niektorých aktivít, aby mohli upriamiť svoju pozornosť na tie, ktoré sú viac obohacujúce.

„V dvadsiatke som prestal počúvať hudbu a pozerať televíziu. Znie to extrémne, ale urobil som to, pretože som si myslel, že by ma len rozptyľovali od premýšľania o softvéri,“ uviedol miliardár Gates vo svojom blogu.

Buffett taktiež nemá rád rozptýlenia. V skutočnosti nemá v kancelárii ani počítač! Použitím vyklápacieho telefónu obmedzuje rozptýlenia internetu.

V konečnom dôsledku to nie je len o práci a žiadnej zábave. Produktivita môže byť zábavná, jednoducho by nemala strácať čas alebo rozptyľovať od vašich cieľov.

Napríklad Buffett rád hrá hru Bridge. „Musí to byť to najlepšie intelektuálne cvičenie vôbec,“ tvrdí. „Každých 10 minút vidíte nové situácie. Bridge je o vážení pomeru zisku a straty. Po celú dobu kalkulujete.“

Nakoniec ide o vedomie, že čím viac času strávite tým, na čom nezáleží, tým menej času budete mať na to, na čom záleží. Podľa toho plánujte.

Prečítajte si tiež: Neviete sa rozhodnúť, či to vzdať alebo pokračovať? Odpovedzte si na túto otázku


Zdroj: goalcast.com, Autor: Aly Walansky, Obrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «