Nedarí sa vám myslieť pozitívne? Skúste tento neobvyklý, ale účinný trik

Všimli ste si, že neustále myslíte na negatívne myšlienky? Vysporiadať sa s negatívnymi myšlienkami môže byť niekedy zložité – keď ste v práci, keď ste doma, keď ste so svojimi priateľmi, keď ste sami. Ak sa v tom vidíte, nemajte obavy.

Pre niektorých ľudí je negativita súčasťou ich každodenného života, ale nemusí to tak byť. Existuje jeden jednoduchý trik, ktorý sa môžete naučiť a ktorý vám pomôže zbaviť sa negatívnych myšlienok – a jediná vec, ktorú potrebujete, je lyžička (alebo hocijaký iný malý predmet). Áno, vážne. Tento jednoduchý trik je superúčinný a už máte všetko, čo potrebujete.

Takže, v čom spočíva?

Jednoducho si vložte lyžicu do pravého vrecka vašich džínsov alebo nohavíc a nechajte ju tam počas celého vášho dňa. Kedykoľvek si uvedomíte, že myslíte na negatívnu myšlienku, vyberte lyžičku z vrecka a premiestnite ju do druhého vrecka. Urobte to vždy, keď máte negatívne myšlienky – aj keď to znamená, že premiestnite lyžičku každých pár minút.

Nakoniec si začnete všímať, že prerušujete negatívne myšlienky ešte predtým, než ich ukončíte, takže si môžete užívať svoj deň. Časom sa to stane zvykom a uvedomíte si, že negatívne myšlienky už nie sú veľkou súčasťou vášho života. Tento trik môže byť jednoduchý, ale funguje, pretože vám pomáha prestať prebývať v negatívnych myšlienkach. Tiež vás učí, aby ste si boli vedomými negatívneho myslenia a vedeli tak, kedy ste boli negatívnymi.

Takže ak ste pripravenými zmeniť svoj život k lepšiemu, je čas nájsť lyžičku a vložiť si ju do vrecka.

Prečítajte si tiež: Stojíte pred ťažkým rozhodnutím? Použite Pravidlo 10/10/10


Zdroj: lifehack.org, Autor: Amy Johnson

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «