Multimilionár Andy Frisella: Pasívny život vás nikam nedostane. Naučte sa vyhrávať svoje dni

Ovládate svoj deň, ale váš deň ovláda vás? Máte kontrolu alebo sa jej vzdávate? Pádlujete svoju loď smerom, ktorým chcete ísť, alebo ste hodili pádla do lode a nechávate sa unášať prúdom kam (ne)chcete ísť?

Žijete aktívne alebo pasívne?

Keď si Andy Frisella pred 17 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote 7$. Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac ako 695$. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov 45 000$. Dnes jeho firmy, ktoré predávajú a distribuujú fitnes a nutričné produkty a produkty na chudnutie – majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

Víťazi žijú aktívny každodenný život a idú do dňa s plánom ako vyhrať deň. Majú veľké ciele, ktoré rozbijú do malých, každodenných úloh, ktoré musia byť splnené. Musíte žiť deň aktívne. Musíte ísť do dňa s plánom.

Prečítajte si tiež: 13 vecí, ktoré dokazujú, že ste silnejšími, ako si uvedomujete

Ak sa ráno zobúdzate a neviete, čo budete počas dňa robiť, žijete pasívny život. Ak idete do práce s vedomým, že neviete, komu musíte zavolať alebo poslať email, žijete pasívny život. Ak počas svojho dňa jete to, čo vám príde do cesty, žijete pasívny život – a kvôli tomu prehráte.

Na Zemi neexistuje jeden úspešný človek, ktorý každý deň nejde do svojho dňa s konkrétnym plánom. Neexistuje človek, ktorý sa omylom dostal tam, kde je. Neexistuje človek, ktorý urobil potrebný progres bez plánu. Ani jeden.

Čo vás núti myslieť si, že vy budete jedinými, kto prejde životom bez plánu a aj tak dorazí tam, kam chce? To sa nestane.

Ak chcete byť šampiónom, ak chcete dosiahnuť úspech, ak chcete byť dobrým príkladom a lídrom, musíte žiť aktívny život.

Každý jeden z vás má každý deň príležitosť vyhrať svoj deň.

Je to jednoduché: Potrebujete vypracovať zoznam úloh a následne ich splniť. Nie je v tom mágia. Je to len o vykonaní toho, čo má byť vykonané a keď to má byť vykonané.

Keď sa na konci dňa za seba obzriete a budete vedieť, že ste prevzali kontrolu nad svojim dňom a vyhrali ste deň a ak si z tohto dokážete vybudovať návyk, hádajte čo? Vyhráte celý svoj týždeň a ak ich dokážete vyhrať dva, tri alebo štyri – vytvoríte si návyk víťaziť. Čo sa stane potom?

Víťazenie už nebude toľko o aktívnom snažení sa vyhrať – stane sa súčasťou vás. Stane sa vašou charakterovou črtou. Tam sa chcete dostať.

Vyhraďte si čas na vybudovanie disciplíny a na vybudovanie návyku víťaziť. Nemôžete to však urobiť s pádlami odloženými v lodi. Nemôžete to urobiť len akceptovaním toho, čo do vás život hodí. Nemôžete to urobiť bez plánu. Vytvorte plán, splňte plán, prevezmite kontrolu nad svojím dňom, vyhrajte svoj deň – je to tak jednoduché.

Kiežby to mohlo znieť magicky, ale nejde to – ste, kde ste, vďaka rozhodnutiam, ktoré ste doteraz urobili; vďaka víťazstvám, ktoré ste doteraz dosiahli a vďaka prehrám, ktoré ste doteraz utrpeli. Všetky tieto elementy sú priamou úmerou toho, kde teraz ste.

Všetci sa dostávame do situácií, keď dovolíme životu a dňu mať nad nami kontrolu a musíte sa naučiť rozpoznať, keď sa to stane a akonáhle sa to stane, musíte z toho vyskočiť a urobiť vedomé rozhodnutie prevziať kontrolu nad dňom hneď teraz.

Všetci máme zlé dni.

Včera som sa zobudil a ešte pred desiatou hodinou ráno som sa chcel vrátiť do postele, pretože som bol tak pohltený negativitou. Čo som však urobil? Išiel som si zacvičiť. Vykonal som pozitívnu aktivitu. Potom som urobil ešte 3 alebo 4 veci, ktoré boli na mojom zozname úloh a na konci dňa som sa za seba obzrel a mohol si povedať, že aj keď sa začal trochu drsne, urobil som ho skvelým a vyhral ho. Toto sa musíte naučiť aj vy.

Prečítajte si tiež: Aký ste človek? 20 charakterových čŕt šťastných ľudí

 

Zdroj: youtube.com, Obrázok: youtube.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «