13 vecí, ktoré dokazujú, že ste silnejšími, ako si uvedomujete

Nikdy neviete, ako silnými ste, kým nie ste testovanými.

 

Tu je 13 vecí, ktoré dokazujú, že ste silnejší, ako si uvedomujete:

 

1. Máte veľkú trpezlivosť

Samotná trpezlivosť je jedným z najjasnejších znakov sily. Mať trpezlivosť znamená mať kontrolu nad mysľou a efektívnu schopnosť navigovať vašu reakciu na vonkajšie udalosti.

Ak ste vždy boli alebo ste trpezlivý typ, vedzte, že to nie je len „typom človeka“, ktorým ste – je to znamenie skutočnej sily a duševnej húževnatosti.

Prečítajte si tiež: Máte zlý deň? Pamätajte na týchto 8 vecí

 

2. Poznáte svoje slabé stránky a konáte navzdory nim

Väčšina ľudí nevie, aké sú ich skutočné slabé stránky, pretože nie sú dostatočne vedomí.

Ale vy si nie ste iba vedomými svojich slabých stránok – či už je to sociálna úzkosť, perfekcionizmus alebo tendencia o sebe pochybovať – aktívne konáte navzdory nim, adaptujete sa a uskutočňujete veci bez ohľadu na nich.

 

3. Aktívne pracujete na svojom vnútornom svete

Kde je väčšina ovládaná silami stresu, úzkosti a silných emócií – vy ste schopnými ich efektívne zvládnuť a zabrániť tomu, aby vás pohltili.

 

4. Nebojíte sa zlyhania

Ak ste nerobili vedu z toho, či ste uspeli alebo nie – pretože viete, že sa zdvihnete a skúsite to znova, kým sa to nepodarí – máte nesmiernu silu a veľmi zriedkavú schopnosť ovplyvniť následky nepriaznivej situácie.

 

5. Robíte to, čo chcete, pretože to je odrazom toho, kým ste

Ak nedovolíte názorom iných diktovať vám vaše činy, patríte do veľmi malej skupiny ľudských bytostí.

Či už je to vaša vášeň stať sa umelcom, snowboardistom alebo cestovateľom, vaše jedinečné vlastnosti z vás robia to, kým ste. Ak nedovolíte nikomu zabrániť vám v seba vyjadrovaní vášho autentického ja – či vás kritizujú alebo nie – ste oveľa silnejšími, ako si uvedomujete.

 

6. Nevadí vám byť zraniteľnými

To, že zraniteľnosť je slabosťou, je jednou z najväčších mylných pojmov vo svete.

Zraniteľnosť je znakom toho, že človek je dostatočne silný, aby si pripustil nedokonalosť, nedostatky, ktoré všetci máme, ale nie všetci sme ochotní si ich priznať. Ak vám nevadí byť zraniteľnými – nielen, že ste našli skvelý zdroj sily – máte oveľa väčšiu pravdepodobnosť, že budete žiť šťastnejší život ako niekto, komu áno.

 

7. Neprechovávate v sebe nevraživosť a zášť

Keď niekto neustále prechováva silné zášti, je to znamenie nízkej seba hodnoty. Ale ochota nechať veci včas ísť je znamením veľkej sily a múdrosti.

Prečítajte si tiež: Ako sa oslobodiť od negatívnych myšlienkových pochodov? Tu je jednoduchý psychologický trik

 

8. Nevadí vám byť kritizovanými

Nikto nemá rád, keď je kritizovaný. Avšak, ak nereagujete na kritiku a namiesto toho ju zhodíte z ramien, je to znamenie hrubej kože.

Mnohí ľudia pri prijímaní kritiky reagujú, akoby boli zasiahnutí do srdca. Vy však chápete, že ľudia kritizujú kvôli svojim vlastným neistotám – nie preto, že to, čo o vás hovoria, je pravdivé. Ich slová nič neznamenajú, pretože ste si sebou istými a poznáte svoju vlastnú pravdu.

 

9. Podnikáte kroky teraz

Lenivosť a apatia sú dve veľké ľudské choroby. Sužujú priemerného človeka, nútia ho k nič nerobeniu a nechávajú ho na smrteľnej posteli s mnohými ľútosťami a výčitkami.

Ale vy napriek prudkej bolesti z vystúpenia z vašej zóny pohodlia čelíte tejto bolesti a zažívate ju znova a znova. Poznáte hodnotu akcie a ste ochotnými čeliť tejto výzve.

 

10. Prijímate strach

Niektorí žijú paralyzovaní strachom. Niektorí ho používajú ako odrazový mostík. Ak patríte k druhej skupine, máte zriedkavú schopnosť čeliť jednej z najťažších výziev, ktoré človek pozná.

Viete, že odvaha nie je absencia strachu – ale ochota čeliť mu – znak veľkej duševnej húževnatosti.

 

11. Stojíte za tým, čomu veríte

Ak často zastávate názory, ľudí a veci, v ktoré veríte – ste to, čo svet práve teraz zúfalo potrebuje.

Chce to obrovské množstvo sily, aby ste boli ochotnými postaviť sa tvárou v tvár potenciálnej nepriazni za to, v čo veríte – ale tí, ktorí to urobili, boli jednými z najdôležitejších ľudí v dejinách ľudstva.

Ak patríte medzi nich, máte neuveriteľný dar.

 

12. Milujete ostatných

Láska vyžaduje určitú mieru odvahy, sily a múdrosti. Bez každej z týchto vecí nie ste schopnými úplne niekoho milovať. Ak vo svojom živote máte niekoho, komu dávate bezpodmienečnú lásku, každý deň je vaša sila skúšaná.

 

13. Nasledujete svoje srdce

Chce to veľkú odvahu nasledovať svoje srdce – viac odvahy ako robiť prakticky čokoľvek iné.

To preto, lebo pre nasledovanie svojho srdca potrebujete mnoho rôznych druhov sily: ochotu postaviť sa za to, v čo veríte; vedieť znášať kritiku; čeliť strachom; podnikať konzistentné kroky bez toho, aby ste sa vzdali a zdvihli sa naspäť po tom, čo vás stretne zlyhanie.

Ak viete, čo chcete robiť so svojim životom a ak aktívne nasledujete svoje srdce, ste oveľa silnejší, než si uvedomujete.

Prečítajte si tiež: Pravdepodobne ste ešte neurobili tú najdôležitejšiu vec, ktorú už urobili všetci úspešní ľudia

 

Zdroj: goalcast.com, Autor: Matt Valentine

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «