Miliardár Richard Branson zdieľa tú najlepšiu radu, ktorú kedy dostal (prišla od jeho matky)

Richard Branson nie je len taký obyčajný miliardár.

Prečítajte si príbeh Richarda Bransona: V škole kvôli dyslexii dosahoval podpriemerné výsledky. Dnes vlastní viac ako 400 spoločností

Napriek tomu, že pravdepodobne nahromadil dostatok životných a obchodných skúseností na niekoľko životov dopredu, vždy sa vráti k rade, ktorú mu raz dala jeho mama:

„Nikdy sa za seba neobzeraj s ľútosťou. Posuň sa k ďalšej veci.“

Túto lekciu sa začal učiť už skoro v živote. Ako mladý chlapec v škole bojoval s dyslexiou a bol medzi ľuďmi veľmi hanblivý. Keď mal 5 rokov, jeho matka sa rozhodla, že je čas naučiť jej syna ťažkú ​​životnú lekciu.

Na ceste späť z nákupov zastavila auto a dala malému Rickymu pokyny, ako sa dostať domov (ktorý bol asi tri míle ďaleko). Potom odišla.

Ricky strávil prvé minúty ľutovaním, že robil na zadnom sedadle auta taký krik, čo bolo pravdepodobne dôvodom, prečo bol potrestaný. Ale čoskoro si uvedomil, že lamentovanie nad minulosťou nečinilo nič, čo by slúžilo jeho budúcnosti. Preto v sebe našiel odvahu, spýtal sa ľudí na smer a nakoniec našiel cestu domov.

Bol to odvážny rodičovský krok, ale vyplatil sa. Richard Branson začal prechádzať životom vždy hľadajúc nové výzvy a príležitosti. Teraz to bolo tak jasné. Stačí prejsť na ďalšiu veľkú vec. Nemá zmysel strácať čas obzeraním sa za svojimi chybami a ľutovaním sa. Ľpenie na minulosti je kontraproduktívne, je to stresujúce a negatívne ovplyvňuje vaše sebavedomie. Použite namiesto toho túto energiu ako palivo na nové projekty.

Ako môžete túto radu využiť aj vy?

Keď si uvedomíte, že sa sústredíte na stratené príležitosti alebo minulé chyby, postavte sa a zhlboka sa nadýchnite. Prerušte svoje myšlienky zmenou svojich činností. Potom si sadnite, vezmite papier a napíšte, na čo sa zameriate ďalej. To je moment, kde sa udeje naozajstná mágia.

Prečítajte si tiež: Práve ste zlyhali? Uvedomte si toto

 

Zdroj: goalcast.com, Autor: Jenny MedeirosObrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «