Miliardár Richard Branson odhaľuje kľúč k šťastiu a úspechu

Nie, kľúčom k šťastiu a úspechu sira Richarda Bransona nie je relaxovať s kokosom na svojom súkromnom ostrove – hoci to je určite jeho súčasťou. Podnikateľ miliardár verí, že sa musíte „odpojiť zo siete.“

Prečítajte si tiež: Miliardár Richard Branson zdieľa tú najlepšiu radu, ktorú kedy dostal (prišla od jeho matky)

Na oslavu „Národného dňa odpojenia“, 10. marca, sa Branson pripojil k tisícom ďalších, keď vypol mobilný telefón a zostal mimo svojho počítača. Bransonov tím vo Virgin.com sa k nemu pripojil, keď odmietol blogovať, pridávať príspevky či len dokonca pozrieť sa na sociálne médiá na celých 24 hodín, uvádza CNBC.

Na svojom Twitteri vyhlásil: „Naozaj verím, že byť v prítomnom okamihu je kľúčom k šťastiu a úspechu.“

Branson vo svojom blogu tiež uviedol, že „byť neustále prilepený k telefónu môže mať veľký vplyv na vaše vzťahy.“

„Zatiaľ čo mám rád technológie a sociálne médiá, správa alebo tweet nikdy nemôže nahradiť skutočnú hodnotu konverzácie,“ tvrdí Branson.

Nevynechajte dôležité momenty. Branson má milión vecí, ktoré ho trápia, ale počas stretnutí sa zameriava len na počúvanie a robenie si poznámok.

V domácnosti nie sú žiadne večere pri telke. Namiesto toho udržuje vzťahy s rodinou starým spôsobom – rozprávaním sa pri jedálenskom stole.

Hovorí, že koníčky sú kľúčom k udržaniu vlastného šťastia, najmä ak znamenajú ísť von.

Branson, ktorý v minulom roku zobral Baracka Obamu na kitesurfing na svojom súkromnom ostrove, má rád turistiku, bicyklovanie a vodné športy. Ale aj venčenie vášho psa vám môže pomôcť cítiť sa  „spojený s prírodou a znovu nabitý energiou.“

„Je veľmi ľahké v živote prepásnuť dôležité momenty, pretože ste príliš zaneprázdnenými svojim telefónom. Musíme pamätať na to, že my sme pánmi technológie a nie naopak.“ tvrdí Branson.

Prečítajte si tiež: Elon Musk a jeho taktika, ako sa nikdy nebáť zlyhania

 

Zdroj: goalcast.com, Autor: Joel Balsam, Obrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «