Máte pocit, že sa váš svet rozpadá? Spravte toto

Všetci sme tam boli – jedného dňa sa cítite, akoby ste boli na vrchole sveta a ďalší máte pocit, akoby sa celý váš život rozpadal a nie je nič, čo by ste mohli urobiť, aby ste to zastavili.

Aj keď sú veci v poriadku, môžete sa cítiť, že je toho na vás skrátka príliš veľa.

Prečítajte si tiež: Podľa budhizmu je toto najčastejšia príčina utrpenia a 6 spôsobov, ako ho prekonať

Život do vás nikdy neprestane udierať, ale ak sa snažíte dosiahnuť pokrok, môžete sa s ním naučiť tancovať a ak tak urobíte, bude to oveľa lepšie.

 

Veci, ktoré treba mať na pamäti:

  • Neobviňujte sa: Kritizujete sami seba za to, že ste tomu mohli zabrániť a toto vaše rozhodnutie iba umocní vaše utrpenie. Tento druh správania je super toxický a len vás brzdí pohnúť sa vpred.
  • Dajte si zvolenie, že potrebujete svoj čas: Počkajte, kým sa veci neustália a až potom urobte akékoľvek väčšie rozhodnutia.
  • Nezabudnite, že keď narazíte na dno, jediné miesto, kam môžete ísť, je hore: Jediné, čo musíte urobiť, je pokračovať v pohybe.
  • Nič netrvá večne: Vaša bolesť je dočasná.
  • Je to všetko súčasťou procesu: Život je cesta a vždy budú existovať vzostupy a pády.

 

Pripomeňte si svoju hodnotu

Keď dôjde k zlyhaniu, často sa za to obviňujeme. Pravda je, že všetci robíme chyby a veľa, ak nie väčšina, toho, čo zažívate, je mimo vašu kontrolu.

Keď prídu ťažké časy, musíte si aktívne pripomenúť, že nie ste neúspechom, že ste hodní a že máte to, čo je potrebné na to, aby ste sa pretlačili chaosom a postavili sa späť na nohy. Vyjdete z toho silnejší a odolnejší.

 

Precíťte svoje pocity

Vyhýbanie sa nepríjemným emóciám len podporuje utrpenie, preto je dôležité nájsť zdravé spôsoby, ako ich uvoľniť. Umožnením, aby ste boli prítomní so svojimi pocitmi, aby ste ich mohli spracovať a uvoľniť, vytvoríte priestor na obnovu.

Namiesto potláčania negatívnych emócií si uvedomte, ako sa cítite a nesúďte sa za to. Správne uvoľnite vaše negatívne emócie, či už zapisovaním do denníka, cvičením alebo ich jednoducho preberte s dôveryhodným priateľom. Uľahčí to proces postaviť sa znovu na nohy.

 

Choďte dovnútra

Ak máte pocit, že máte kontrolu, máte kontrolu. Je to všetko o vnútornom svete, a preto je to prvá vec, o ktorú musíte postarať, keď sa zdá, že sa všetko okolo vás rozpadá.

„Vnútorný svet“ je o práci na vašej vnútornej reakcii na vonkajšie podnety, vrátane vašich emócií a podmieneného správania. Nájdite si čas, aby ste sa naučili meditovať. Okrem toho môžete vyskúšať také veci, ako je vedenie si denníka a pravidelné a hlboké rozhovory s blízkym priateľom alebo členom rodiny.

Čím viac budete pracovať na svojom vnútornom svete, tým silnejšia a odolnejšia sa vaša myseľ stane a tým viac kontroly začnete získavať nad svojím okolím.

Prečítajte si tiež: Myslíte si, že ste človek s otvorenou mysľou? Miliardár hovorí o 7 spôsoboch, ako to zistiť

 

Zamerajte sa na sféru vplyvu

Okrem toho, že vládnete vo svojom vnútornom svete, je ďalším užitočným krokom identifikácia a zameranie sa na vašu „sféru vplyvu“.

Vytiahnite kúsok papiera a pero a nakreslite bodku do stredu stránky – to ste vy. Teraz okolo seba nakreslite veľký kruh, ktorý zaberá zhruba polovicu tejto stránky.

Napíšte všetky veci, o ktoré sa v súčasnosti obávate, o ktorých sa domnievate, že máte v rámci kruhu možnosť ovplyvniť – lepšie sa ich zbaviť alebo zmeniť. Ďalej si zapíšte všetky veci, ktorých sa obávate, no ktoré sú mimo vašu kontrolu – mimo kruhu.

Teraz urobte krok späť a pozrite sa mimo kruh. Všimnite si, o koľko vecí sa často obávate – a na ktoré míňate mentálnu energiu – ale nad ktorými nemáte žiadnu kontrolu a nedokážete ich ovplyvniť.

A všetky veci vo vnútri kruhu? To sú veci, do ktorých by ste mali investovať čas a energiu – do svojej sféry vplyvu. To sú veci, ktoré môžete ovplyvniť a zmeniť na svojej ceste k lepšiemu, stabilnejšiemu a šťastnejšiemu životu.

 

Všimnite si, že keď sa veci rozpadajú, je vytvorený priestor pre niečo nové

Život je zmena. Pominuteľnosť je najdôležitejšou lekciou, ktorú sa musíte naučiť, ak dúfate, že budete žiť šťastnejší a pokojnejší život. Nie je to len depresívna vec, s ktorou sa jednoducho musíte vysporiadať. Môže to byť tiež veľmi dobrá vec v závislosti od toho, na ktorej strane plota sa práve teraz nachádzate.

Keď sú veci zlé, vedzte, že sa časom zmenia. Bez ohľadu na to, čo robíte, veci sa zlepšia. To je fakt. Keď sa veci rozpadajú, iné veci môžu do seba zapadať.

Život nie je úplne pod našou kontrolou. Keď sa prach usadí, nemusí sa zdať taký, ako ste si ho predstavovali, ale výsledok môže byť stále pozitívny. Ak podniknete kroky teraz, môžete výrazne zmeniť výsledok svojho života a to začína investovaním do seba.

 

Buďte vďační

Môže byť ťažké vidieť v živote dobro, keď sa cítite, akoby sa všetko rozpadlo, ale praktizovanie vďačnosti môže skutočne pomôcť.

Keď je život beznádejný, musíte aktívne hľadať dobro. Namiesto toho, aby ste sa sústredili iba na veci, ktoré sa zhoršujú, venujte chvíľku pozornosti všetkým veciam, ktoré idú dobre.

Prečítajte si tiež: 4 životné lekcie od Billa Gatesa, jedného z najvplyvnejších filantropov na Zemi

 

Zdroj: goalcast.com, Autor: Matt Valentine

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «