Ľutujete vaše životné rozhodnutia? Nemali by ste

Často sa ocitnete v situácii, keď ľutujete veci, ktoré ste urobili alebo neurobili? Často uvažujete nad tým, čo sa mohlo stať, ak by ste urobili niečo inak? Zbytočne príliš premýšľate nad každou malou voľbou, ktorú každodenne musíte urobiť, a potom zo seba nemáte dobrý pocit?

Pravdou je, že nikdy nemôžete vedieť, či daná voľba správna, kým ju nevyskúšate. Na čom záleží je, že začnete podľa nej konať. Za žiadnych okolností by ste už nikdy nemali dovoliť, aby ste ľutovali rozhodnutia, ktoré ste urobili.


Tu je 5 tipov, ako to dosiahnuť:


1. Skúsenosť prichádza pokusmi

Ak chcete získať viac skúseností na ceste zvanej život, nemusíte len čítať o úspechoch a neúspechoch iných ľudí, mať mentorov alebo robiť plány a pripravovať sa. To, čo potrebujete, je robiť nové veci, skúšať veci, riskovať a jednoducho veci uskutočňovať.

Skúsení ľudia rastú aj spirituálne, prekonávajú svoje mentálne bariéry činmi a nakoniec sa stávajú dosť odvážni na to, aby dosiahli akýkoľvek iný cieľ, ktorý si v živote stanovia.

Prečítajte si tiež: Toto odkazuje autorka Harryho Pottera všetkým, ktorí tvrdia, že „ranné vtáča ďalej doskáče.“


2. Každá voľba vás dostane bližšie k úspechu

Aj keď ste mohli urobiť niečo lepšie, teraz máte silné informácie. Presne viete, čo nemáte nabudúce robiť. Vyhnutie sa chybám v budúcnosti ušetrí veľa času a starostí.


3. Nie je nesprávne ani správne – je to len otázka vnímania

Čo je pre vás dobré, môže byť hrozné pre iných. Všetci sme odlišní v našich ambíciách, skúsenostiach a výbere životného štýlu. To znamená, že nikto iný vám nemôže povedať, čo je pre vás správne. Osloboďte sa od potreby počúvať ľudí okolo vás.

Dôverujte svojmu srdcu a robte to, čo cítite, že je správne. Aspoň skončíte na ceste, ktorá je vytvorená pre vás a neskončíte v živote podľa štandardov niekoho iného. Keď začnete mať zlý pocit zo životného rozhodnutia, ktoré ste urobili, pozrite sa naň z inej perspektívy.

Čo ak je to tá najlepšia vec, ktorá sa vám mohla stať v presne tomto období vášho života? Čo ak ste dospeli k dôležitému záveru a teraz si môžete pre svoju budúcnosť stanoviť nové, lepšie ciele?

Snažte sa mať otvorenú myseľ. Nájdite to pozitívne. Učte sa zo všetkého, čo sa pokazilo. Uvedomte si, že na konci dňa je to všetko o tom, ako zareagujete na to, čo sa stane.


4. Neistota je súčasťou života

Ľútosť nad rozhodnutiami, ktoré ste v živote urobili, pochádza z vášho očakávania, že sa veci vyvinú určitým spôsobom – život vás ale prekvapí a skončíte sklamaní.

Alebo možno očakávate veľa od seba alebo od iných okolo seba, a potom si uvedomíte, že aj iní ľudia majú limity. Môžu to byť aj pochybnosti, ktoré idú ruka v ruka s každým rozhodnutím, alebo že vaša túžba po dokonalosti spôsobí, že sa budete báť urobiť niečo zle.

Nechajte to všetko ísť. Snažte sa o jednoduchosť. Keď zanecháte takéto negatívne myšlienky a staré mentálne vzorce za sebou a prijmete prítomnosť, pocítite slobodu.

Nikdy nemôžeme predpovedať budúcnosť a príprava na ňu je zbytočná. Očakávania tiež nefungujú. Vedú len k sklamaniu a nikdy nie k šťastiu s vaším súčasným životom.

Každý deň je plný príležitostí, pozitívnych vibrácií a šancí na rast a zlepšenie. Stačí sa naučiť ísť s prúdom a čo najlepšie využiť to, čo máte.

Pokiaľ idete po tom, čo chcete a nie ste pasívni, ste na správnej ceste.


5. Žiadne rozhodnutie nie je konečné

Ďalšia myšlienka, ktorá vám pomôže prekonať zlý pocit z minulých rozhodnutí je, že vždy môžete niečo zmeniť.

Čo sa stalo v minulosti, zostáva v minulosti. Teraz môžete pracovať na tom, aby ste sa uistili, že táto voľba neovplyvní vašu budúcnosť.

Bez ohľadu na to, aké zlé rozhodnutia urobíte, bez ohľadu na to, ako dopadnú, nezaoberajte sa minulosťou. Sústreďte sa na konečný cieľ.

Existuje mnoho ciest, ktorými sa môžete tam dostať a mnohokrát zmeníte smer. Pokiaľ existuje konečný cieľ a každý deň robíte krok smerom k nemu, buďte si istí, že ho dosiahnete.

Teraz, keď to všetko viete, životné rozhodnutia by vás už nemali vystrašiť. Každý deň je šanca obrátiť stránku, začať najlepšiu kapitolu vášho života a spoznať skvelých ľudí, ktorí vám pomôžu na vašej ceste.

Každé rozhodnutie z vás robí silnejšieho človeka, lepšie pripraveného na život, odvážnejšieho a dobrodružnejšieho. Nenechajte si to ujsť.

Na konci dňa ľutujeme len šance, ktoré sme nevyužili.

Prečítajte si tiež: 2% športovcov sa stanú profesionálmi a 1% ľudí dosiahne status milionára. Nebuďte štatistikou


Zdroj: lifehack.org, Autor: Patrick Banks

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «