Existujú dva prístupy k životu. Šťastie vám však prinesie len jeden z nich

Šťastie je to, o čo sa všetci v živote usilujeme. Spoločnosť nám hovorí a často diktuje, ktorá cesta je najlepšia, pokiaľ ide o to, ako by sme mali viesť naše životy, aby sme dosiahli čo najlepší výsledok.

Samozrejme, všetci sme rozdielni a rôznorodí v našich spôsoboch myslenia a názoroch na to, ako by sme mali žiť svoje životy, ale ako veľmi sme ochotní vidieť veci z inej perspektívy?

Prečítajte si tiež: Toto odkazuje autorka Harryho Pottera všetkým, ktorí tvrdia, že „ranné vtáča ďalej doskáče.“

Žiť lineárny život je najbežnejším prístupom, ktorý zaujmeme. Mohlo by to napríklad znamenať pilné štúdium, keď sme mladí; tvrdo pracovať v našich zamestnaniach a uistenie sa, aby sme sa oženili či vydali do určitého veku.

Aj keď nám všetky tieto veci prinášajú určitým spôsobom výhody, môžu niekedy viesť k nešťastiu – najmä ak máme so štúdiom problém, tvrdo pracujeme v práci, ktorú nemáme radi, alebo dosiahneme určitý vek a stále sme nestretli tú správnu osobu.

Lineárny život má tendenciu diktovať, ako ste „úspešní“. Dáva ľuďom pokyny, ktoré sa nedajú vždy splniť a neberie do úvahy, že život je nepredvídateľný a neočakávaný.

Nielen, že vedenie lineárneho života na nás vyvíja tlak, aby sme dosiahli ciele do určitého času, vytvára spôsob myslenia, kde sme slepí voči iným príležitostiam, ktoré sa nám ponúkajú. Máme tendenciu sústrediť sa na jednu cestu, ktorú sme si pre seba stanovili a len zriedka sa odkláňame od „normy“.

Keď sme mladí, zvyčajne sa búrime proti lineárnemu spôsobu života a žijeme viac v prítomnom okamihu. Máme tendenciu viac skúmať a užívať si cestu, ale akonáhle sme starší, často sa na to zabudne a ľahko vkĺzneme do pevného, očakávaného života dospelosti.

Kráčať po vytesanej a lineárnej dráhe môže neskôr často spôsobiť ľútosť. Veríme, že šťastie príde až po tom, čo budeme tvrdo pracovať a zarobíme pekný obnos peňazí – až potom si môžeme oddýchnuť a užívať si život. Veríme, že budeme šťastní, keď stretneme spriaznenú dušu a odškrtneme si ďalší cieľ zoznamu, pretože sa to od nás očakáva.

Lineárny život môže niektorým ľuďom vyhovovať a môže poskytnúť určitú štruktúru, ale ak sa v tom vidíte a nie ste úplne spokojní so svojím životom, možno je čas skúsiť inú perspektívu a zvážiť výhody žitia viac v prítomnosti.

Mikroživot je celý o žití každého dňa, akoby bol váš posledný – to neznamená, že odídete zo svojej práce a pôjdete na trvalú dovolenku -znamená nájsť správnu rovnováhu v každom aspekte vášho života.

Nech pre vás nie je vaša práca celý váš život; nech pre vás nie sú peniaze začiatkom a koncom vášho šťastia. Nebojte sa nasledovať inú kariéru; neuspokojte sa s „dobrým“ vzťahom len preto, že máte pocit, že je čas sa už usadiť.

Výhodou tohto otvorenejšieho spôsobu života je, že žijeme v prítomnom okamihu a prijímame spôsob myslenia, v ktorom očakávame, že sa život zmení a prijímame rôzne cesty, ktoré nám ponúkne – pretože je v poriadku zísť z vyšľapanej cesty. Na porovnanie, dobre naplánovaný lineárny život vás nemôže pripraviť na neistoty, ktoré vám život hádže pod nohy.

Takže skúšajte a ignorujte strach, zmeňte svoje myslenie a perspektívu, ako žiť svoj život. Prijímajte každý okamih a vytvorte rovnováhu vo všetkých oblastiach svojho života a čo je najdôležitejšie – očakávajte a prijímajte zmenu. Verte, že zmena je tu, aby vám pomohla rásť a žiť šťastný život, ktorý si zaslúžite.

Prečítajte si tiež: Ľutujete vaše životné rozhodnutia? Nemali by ste. Tu je 5 dôvodov


Zdroj: lifehack.org, Autor: Jenny Marchal

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «