Je šťastie byť na správnom mieste v správny čas? Vaša odpoveď mi o vás povie veľa, tvrdí Grant Cardone

Máte v živote šťastie alebo sa považujete za človeka, ktorý má stále smolu? Je šťastie byť na správnom mieste v správny čas, alebo je to niečo, čo vytvárate?

Prečítajte si tiež: 20 princípov, podľa ktorých žiť dobrý a šťastný život

Grant Cardone je medzinárodný biznis expert, spíker, mentor, autor 7 bestsellerov, tvorca 13 biznis programov a zakladateľ 6 multimiliónových spoločností. Ako veľa ďalších ľudí, aj on začínal od nuly a svoje bohatstvo budoval z ničoho. Dnes má jeho majetok hodnotu viac ako 800 miliónov dolárov a za svoj život vyzbieral viac ako 200 miliónov dolárov pre charity.

Tu sú krátke príbehy troch ľudí – chcem, aby ste si položili otázku: „Mali šťastie alebo nie?“


Tsutomu Yamaguchiho

Bol to človek, ktorý prežil nielen jednu, ale dve atómové bomby. Počas druhej svetovej vojny v Japonsku bol v Hirošime, keď tam spadla prvá atómová bomba – a prežil. V nasledujúci deň odišiel do Nagasaki a čoskoro zažil aj 2. atómovú bombu. Aj túto prežil. Bol jediným človekom, ktorý prežil oba bombové útoky a zomrel až nedávno, vo veku 93 rokov.


Dorothy Fletcher

Mala infarkt na lete do Orlanda v roku 2003. Keď sa sprievodca spýtal, či sú na palube nejakí lekári, postavilo sa 15 kardiológov. Všetci títo lekári na srdce boli na ceste na konferenciu o ochoreniach srdca. Prežila.


Betty Lou Oliver

V roku 1945 narazilo lietadlo v New Yorku do Empire State Building. Operátorka výťahu, Betty Lou Oliver, stála vo výťahu na 80. poschodí, keď narazilo iba o poschodie nižšie do budovy lietadlo.

Utrpela ťažké popáleniny a záchranné posádky ju uložili späť do výťahu, aby ju dostali do nemocnice čo najrýchlejšie. Káble však boli tak veľmi poškodené, že sa roztrhli a poslali Betty Lou k zemi voľným pádom cez 75 poschodí. Napriek mizivej šanci prežila v ten deň druhýkrát. Stále drží Guinnessov svetový rekord za prežitie najdlhšieho pádu výťahu.


Niektorí ľudia by nazvali týchto ľudí nešťastlivcami. Byť v nesprávnom meste dvakrát. Mať infarkt zo všetkých miest, práve v lietadle. Byť v budove, do ktorej narazilo lietadlo. Iní by ich však nazvali šťastlivcami, je tak?

Záleží na tom, ako sa na to chcete pozerať. Záleží na myslení, ktoré si v živote zvolíte mať.

Prečítajte si tiež: Je utrpenie nevyhnutné? Príbeh o čínskom farmárovi

Máte šťastie alebo nie? To, ako túto otázku zodpoviete, mi o vás povie veľa.

Práve teraz ste kde ste z nejakého dôvodu. Môžete sa pozrieť na svoj život a myslieť si, aké nešťastie máte – alebo sa môžete pozrieť na svoj život a povedať si, aké máte šťastie.

Všetci sa vysporiadavame so šťastnými aj menej šťastnými vecami v živote. Na čom záleží je, ako sa pozeráte na svoje skúsenosti a na pohybe vpred.

Čo viem, je toto: Len vy môžete zvýšiť svoje vlastné šťastie.


Tu je postup:


1. Cvičte sa pre získanie vecí, ktoré chcete

Čím lepšími sa v basketbale stanete, tým viac budete skórovať. Pracujete denne na tom, aby ste sa stali lepšími? Ak sa chcete zlepšiť a rozvíjať v ľubovoľnej oblasti života, musíte trénovať.


2. Majte vytrvalosť na získanie vecí, ktoré chcete

Ak nebudete často volať ženy na rande, o to menej šancí budete na rande mať. Vytrvajte, pokiaľ nedosiahnete úspech. Táto vlastnosť je nevyhnutná na to, aby sa akýkoľvek sen stal realitou. Ak chcete zvýšiť svoje šance na šťastie, musíte byť tam vonku, kým nebudete mať šťastie.


3. Dostaňte sa blízko k veciam, ktoré chcete

Nemôžete chytiť rybu bez toho, aby ste boli blízko vody. Sústreďte sa na príležitosť. Šťastlivci vidia všetky situácie ako príležitosti a pokúsia sa priblížiť k týmto príležitostiam.

Podstatou je, že sa spoliehaním na šťastie ďaleko v živote nedostanete. Musíte sa spoliehať na seba, vytvoriť si vlastné príležitosti a vlastný úspech – potom budete mať šťastie.

Prečítajte si tiež: Ako na boj s negativitou? Odpoveď má milionár Tony Robbins


Zdroj: linkedin.com, Obrázok: linkedin.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «