Denzel Washington: Zlyhajte vo veľkom. Správne, zlyhajte vo veľkom

Počas úvodného prejavu na Dillardovej univerzite si Denzel Washington pripomenul, ako náhodná poznámka jednej ženy v roku 1975 inšpirovala jeho úspech.

Denzel Washington odchádzal z vysokej školy bez toho, aby vedel, čo bude so svojim životom robiť. Keď jedného dňa sedel v matkinom salóne krásy, náhodná dáma sediaca pod sušičom vlasov zvolala, že chce pero, pretože mala pre mladého Denzela proroctvo budúcnosti.

Povedala Denzelovi: „Chlapče, budeš cestovať po celom svete a hovoriť k miliónom ľudí.“ Denzel bol zmätený, odchádzal z vysokej a jeho život nemal smer.

Nikto v salóne ten deň neveril, že Denzel by sa mohol stať jednou z najznámejších tvárí na svete.

Pre Denzela Washingtona to nebola celkom jednoduchá cesta. Pozdĺž nej sa naučil, že ak nie ste pripravenými snívať vo veľkom a zlyhať vo veľkom, nikdy nedosiahnete svoju verziu úspechu.

Prečítajte si tiež: 20 princípov, podľa ktorých žiť dobrý a šťastný život

Z výšky som odchádzal ako podpriemerný študent – dúfam, že nikto z vás sa v tom nevidí. Sedel som v matkinom salóne krásy a pozeral sa do zrkadla. Videl som ženu pod sušičkou a zakaždým, keď zdvihla hlavu, pozerala sa mi do očí.

Nevedel som, kto to je. Povedala: „Niekto mi podajte pero alebo ceruzku, mám proroctvo.“

27. marca 1975, povedala: „Chlapče, budeš cestovať po svete a hovoriť k miliónom ľudí.“ Teraz si to predstavte – bol som skoro vyhodený z vysokej školy, premýšľam o tom, že pôjdem do armády, nevedel som, čo mám robiť a ona mi hovorí, že budem cestovať po svete a hovoriť k miliónom ľudí.

No, cestoval som po svete a hovoril som k miliónom ľudí.

To nie je však tá najdôležitejšia vec – úspech, ktorý som mal. Najdôležitejšia vec je, že to, čo ma naučila a to, čo mi v ten deň povedala, zostalo odvtedy so mnou.

Zlyhajte vo veľkom. Správne. Zlyhajte vo veľkom. Žijete len raz, takže robte to, čo je pre vás vášňou, profesionálne riskujte, nebojte sa zlyhať.

Pamätajte: Sny bez cieľov sú len snami. V konečnom dôsledku poháňajú sklamanie. Takže majte sny, ale majte ciele, životné ciele, ročné ciele, mesačné ciele, denné ciele.

Každý deň sa snažím dať si cieľ. Pochopte, že na dosiahnutie týchto cieľov musíte vyvíjať disciplínu a konzistentnosť. Musíte na ňom pracovať každý deň. Musíte plánovať každý deň.

Určite ste počuli príslovie: „Neplánujeme zlyhať, zlyhávame plánovať.“

Tvrdá práca funguje. Úspešní ľudia pracujú naozaj tvrdo. V tomto svete správ, tweetov a sociálnych médií, v ktorom vyrastáte, si pamätajte, že len preto, že robíte oveľa viac, neznamená, že sa vám oveľa viac darí.

Pamätajte si, že len preto, že robíte oveľa viac, neznamená, že sa vám oveľa viac darí. Nezamieňajte si pohyb s pokrokom. Moja mama vravela: „Môžeš stále bežať na tom istom mieste a nikdy sa nikam nedostaneš.“

Pokračujte v snažení, naďalej majte ciele, pokračujte v robení pokroku a čokoľvek chcete, môžete mať. Nárokujte si to, tvrdo pracujte, aby ste to získali. Keď to získate, načiahnite sa a vytiahnite hore niekoho iného. Každý jeden niekoho učí.

Neusilujte sa len o živobytie. Usilujte sa urobiť zmenu k lepšiemu.

Prečítajte si tiež: Je šťastie byť na správnom mieste v správny čas? Vaša odpoveď mi o vás povie veľa, tvrdí Grant Cardone


Celé video si môžete pozrieť nižšie:


Zdroj: fearlessmotivation.com, Obrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «