Grant Cardone: Biblický kráľ Šalamún rozumel bohatstvu a moci. Tu je lekcia, ktorú sa od neho potrebujete naučiť

Som si istý, že mnohí z vás už počuli o kráľovi Šalamúnovi, izraelskom kráľovi, ktorý žil pred tisíckami rokov. Podľa Biblie mal 700 manželiek a 300 konkubín – hárem tisícich žien! Naozaj veci násobil desiatimi.  Šalamún vlastnil 1400 vozov a 12 000 koní. Dokonca postavil chrám a pokryl ho zlatom.

Prečítajte si tiež: Najmotivujúcejší príbeh, aký ste kedy čítali od milionára Daniela Allyho

Všetky poháre kráľa Šalamúna boli zo zlata a ako hovorí Biblia: „Nič nebolo vyrobené zo striebra, pretože striebro bolo za Šalamúnových dní považované za kov nižšej hodnoty.“

Kráľ Šalamún bol milionár a jeho kráľovstvo sa rozprestieralo od rieky Eufrat až k hraniciam Egypta. Vlastnil pozemok zhruba o veľkosti Vermontu. To je obrovský kus zeme a tak isto zarábal viac ako 58 miliónov dolárov v zlate ročne.

Hovorí sa, že Šalamúnova múdrosť bola väčšia, ako múdrosť všetkých ľudí východu a väčšia, ako všetka múdrosť Egypta. Ľudia zo všetkých národov si prichádzali vypočuť Šalamúnovu múdrosť.

Existuje lekcia, ktorú sa od kráľa Šalamúna a príbehov o ňom môžeme naučiť:

Bolo povedané, že obidve z dvoch žien vyhlasovali, že sú matkou toho istého dieťaťa. Šalamún prikázal dieťa rozrezať na dve polovice, a potom tieto polovice rozdeliť ženám. Jedna zo žien mu rýchlo povedala, aby dal dieťa druhej žene v presvedčení, že sa radšej vzdá dieťaťa, ako by ho mala vidieť zomrieť. Šalamún vedel, že táto žena bola jeho skutočná matka a dal jej celé dieťa.

Keď niečo chcete, nemôžete to mať na polovicu. Dávať 50% vám nikdy neprinesie nič dobrého. Chcete zbohatnúť ako kráľ Šalamún? Musíte mať dobrý úsudok.

Prečítajte si tiež: Je jedno, v čom sa snažíte uspieť – ak nemáte toto, úspech nedosiahnete

 

Zdroj: linkedin.com, Obrázok: instagram.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «