Príbeh o dvoch vlkoch. Ktorého z nich kŕmite?

V indiánskej kultúre existuje jeden príbeh o dvoch vlkoch, v ktorom starý otec učí svojho vnuka dôležitú životnú lekciu.

Starý otec hovorí svojmu vnukovi, že vo vnútri nás všetkých prebieha bitka. Je to boj medzi dvoma vlkmi, ktorí v nás žijú.

Hovorí: „Vnuk môj, boj je medzi dvoma vlkmi, ktorí žijú vo vnútri nás všetkých. Jeden z nich je zlý. Je to hnev, závisť, žiarlivosť, smútok, ľútosť, chamtivosť, arogancia, sebaúcta, vina, odpor, menejcennosť, lži, falošná pýcha, nadradenosť a ego. Druhý je dobrý. Je to radosť, pokoj, láska, nádej, pokoj, pokora, láskavosť, zhovievavosť, empatia, veľkorysosť, pravda, súcit a viera.“

Vnuk nad tým chvíľu premýšľa a spýta sa: „Ktorý vlk vyhrá?“

Starý otec odpovie: „Ten, ktorého kŕmiš.“

Príbeh dvoch vlkov nás učí, že naša budúcnosť a náš osud je v našich rukách. Je na vás, aby ste kŕmili vašu odvahu; je len na vás, aby ste kŕmili svoju myseľ všetkým, čo potrebujete na dosiahnutie úspechu a šťastia vo vašom živote.

 

× Vlk strachu ×

S vlkom strachu sa potykáme každý deň. Strach nám hovorí, že nemôžeme získať lepšiu prácu, nezaslúžime si láskyplný vzťah alebo nemôžeme mať dobrú postavu.

Je to strach, kvôli ktorému ľudia nikdy nedajú šancu svojim snom. Ale všetko, čo nám hovorí strach, sú lži. Problém nastane, keď väčšina ľudí odhodí svoju moc, akonáhle započuje strašidelný hlas vo svojej hlave – podľahne strachu.

Vlka strachu kŕmime, keď so sebou hovoríme negatívne, ubíjame sa za malé neúspechy a nikdy sa nesústredíme na naše silné stránky, dary a všetko dobré, čo v živote máme.

Vlk strachu prebýva v mysli. Keď vaša myseľ vytvára obmedzujúce myšlienky a pochybnosti, je to vlk strachu, ktorý si robí svoju prácu.

Najhoršia vec, ktorú môžete urobiť, je prijať posolstvo vlka strachu. Dokonca aj keď vaša myseľ vytvára negatívne myšlienky, nemusia mať na vás žiaden vplyv, ak ich okamžite zlikvidujete.

Prečítajte si tiež: Čo je Pravidlo 80/20 a ako vám pomôže maximalizovať vašu produktivitu a výsledky?

 

× Vlk odvahy ×

Tento vlk je odvážny, milujúci a veľkorysý. Chce vo svete vytvoriť skvelé veci a vidí dobro vo všetkom. Hovorí nám, že v každom z nás existuje veľkoleposť a že sa môžeme stať človekom našich snov. Naplňuje nás pozitívnym spôsobom a posilňuje nás sebadôverou.

Zamyslite sa nad časom, keď ste dosiahli niečo významné. Spomeňte si na proces, emócie, ktoré ste cítili a na myslenie, ktoré ste mali. Bol to vlk odvahy vo vás, ktorý si robil svoju prácu.

Vlk odvahy prebýva v srdci a poháňa našu myseľ silou. Keď poviete, „Dosť, nezastavím, kým nedosiahnem svoj cieľ,“ je to naše srdce, vlk odvahy.

Ako kŕmiť vlka odvahy:

  • Prejavte súcit a odpustite si svoje osobné nedostatky
  • Veďte so sebou pozitívny rozhovor, pamätajte si čas, keď ste zažiarili, pamätajte na svoje silné stránky
  • Pomáhajte ostatným okolo vás
  • Prejavujte vďačnosť: Napíšte veci, za ktoré ste vďačnými.

Pretože teraz poznáte príbeh dvoch vlkoch, je vašou povinnosťou každodenne kŕmiť vlka odvahy.

Prečítajte si tiež: Poznáte príbeh o starom rybárovi? Nemali by ste veriť každému príbehu, ktorý začujete, radí Grant Cardone

 

Zdroj: fearlessmotivation.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «