Emocionálne stabilní ľudia si uvedomujú tieto 3 veci

Niekedy sa môže zdať, že iní ľudia to majú ľahké. Pravdou je, že môžete zvýšiť svoju vlastnú emocionálnu stabilitu s malou zmenou perspektívy.


Tu sú 3 veci, ktoré si emocionálne stabilní ľudia uvedomujú:


1. Neveria v „šťastie až do smrti“

Spomínate si na všetky tie rozprávkové konce, kde hrdina a hrdinka cválajú na koni do západu slnka, začne znieť inšpiratívna hudba a na obrazovke sa začnú objavovať slová: „A odvtedy žili šťastne, až do smrti…“

Nie, že by to malo znieť príliš cynicky, ale naozaj si myslíte, že odteraz až do ich smrti to bude len med lízať? Život sú vzostupy a pády a nie sú voliteľné – vaša schopnosť byť šťastným však je. Pozitívni ľudia vedia, že život nie je len o pozitívnych veciach. Sú skrátka mentálne pripravení, aby prijali výzvy a čelili ťažkostiam.

Prečítajte si tiež: Prečo niektorí vedú oveľa lepší život ako my? Tu je krutá pravda


2. Čakajú 24 hodín predtým, než zareagujú na niečo, čo ich naštvalo

Koľkokrát ste ľutovali tvrdé slová, ktoré ste povedali v hneve? Existuje jednoduchý trik, aby ste sa tomu vyhli. Nereagujte okamžite. Keď ste naštvanými, nie ste v normálnom stave mysle. Váš hnev zapríčiní, že nebudete chcieť vyriešiť problém, ale vyzúriť sa na niekom.

Keď sa schladíte, opýtajte sa sami seba, či ide o problém, ktorý je skutočne potrebné riešiť, alebo ste sa len nechali uniesť. Ak vám po 24 hodinách vec, ktorá vás trápila, stále behá po rozume, hovorte alebo konajte konštruktívne pre nápravu situácie. Ľudia budú na vás reagovať pozitívne, keď budete pokojnými. Týmto spôsobom zachránite veľa vzťahov.


3. Vždy si pripomínajú, že im svet nič nedlhuje

Príliš veľa ľudí sa cíti smutne, nahnevane a zle, pretože si myslia, že s nimi osud mal zaobchádzať inak. Nebuďte jedným z týchto ľudí. Je to egocentrický a škodlivý spôsob myslenia. Vy sami ste zodpovednými za vaše šťastie. Ak na vás svet hodí jedného dňa nešťastie, nájdite spôsob, ako ho odkloniť alebo ho premeňte na niečo pozitívne.

Prečo je toľko ľudí nešťastných, nezdravých a trpiacich nespokojnosťou? Mnohí z nás pracujú v pohodlných zamestnaniach a žije relatívne pohodlne. Aký dôvod máme na to byť negatívnymi? Naozaj je to všetko o perspektíve a postoji. My vytvárame svet, v ktorom chceme žiť – vytvorme preto dobrý svet.

Prečítajte si tiež: Andy Frisella: Najprv vás budú nazývať bláznom, potom géniom. Zmierte sa s tým, je to súčasťou procesu


Zdroj: lifehack.org, Autor: Marina Richter

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «