Andy Frisella: Najprv vás budú nazývať bláznom, potom géniom. Zmierte sa s tým, je to súčasťou procesu

Keď si Andy Frisella pred 17 rokmi s jeho najlepším priateľom otvoril prvý obchod s výživovými doplnkami, v 1. deň predali produkty iba v hodnote $7. Trvalo im ďalších 7 rokov, kým zarobili za mesiac viac ako $695. Až v 10. roku v biznise boli schopní si každý priniesť domov $45 000. Dnes jeho firmy, ktoré predávajú a distribuujú fitnes a nutričné produkty a produkty na chudnutie – majú tržby presahujúce 100 miliónov dolárov ročne.

Je zábavné, ako sa menia názory na ľudí, pozdĺž ich cesty životom. Každý, kto chce dosiahnuť akýkoľvek typ úspechu musí pochopiť, že budú existovať hlasy predtým a hlasy potom. Čo tým myslím je, že budú spôsoby, akým s vami budú hovoriť a zmýšľať o vás predtým, a potom – keď im dokážete, že sa mýlili.

Prečítajte si tiež: Prečo niektorí vedú oveľa lepší život ako my? Tu je krutá pravda

Dovoľte mi vám dať skutočné príklady z môjho života.

V prvý deň sme predali produkty v hodnote $7 a spali sme na starom matraci v zadnej časti nášho obchodu. Viete, čo mi hovorili ľudia, ktorých som miloval a ktorým som veril?

Hovorili: „Andy, nikdy to nebude fungovať. Nikdy nebudeš schopný to spraviť. Andy, si šialený. Kto si myslíš, že si? Prečo to robíš? Vážne si myslíš, že to bude fungovať? Tak sa to nemá robiť. Si príliš veľký snílek. Kedy si nájdeš skutočnú prácu? Andy, musíš byť realista. Stále máš ten malý vitamínový obchod?“

Ako šli roky a deň za dňom plný frustrácie, práce a problémov, konverzácia sa zmenila, pretože sa začali objavovať výsledky.

Namiesto rád, aby som bol realista, to začalo vyzerať takto: „Andy, stále na tom pracuješ? Ako sa ti darí? Nemôžem uveriť, že to stále robíte. Ide vám to? Wow, som na teba tak hrdý. Andy, vždy som ti veril. Neprijímaš nových ľudí?“ Presne takto išli konverzácie za posledných 19 rokov.

Musíte pochopiť, že väčšina ľudí nie je schopná myslieť vo veľkom. Sú naprogramovaní systémom, aby si stanovili limity. Vidia veľké veci, automaticky sa začnú báť a vnímajú ich ako realitu, ktorá je mimo nich – preto im navodzujete nepríjemný pocit. Preto od nich nemôžete očakávať, že pochopia vaše ambície dokázať veľké veci.

Viem, že to bolí. Bolí to, keď vám neveria ľudia, ktorých milujete. Musíte sa však zmieriť s tým, že ostatní nebudú chápať a veriť vášmu konečnému výsledku. Je to skrátka súčasťou procesu.

Ľudia do vás budú rýpať, budú vás odrádzať, kritizovať, nenávidieť a budú sa snažiť o to, aby ste prestali. Nie však preto, lebo vás nenávidia alebo preto, lebo ste zlý človek. Budú to robiť preto, lebo váš úspech je neustálou pripomienkou toho, čím by mohli byť, keby do toho dali úsilie.

Prestaňte teda riešiť, čo si o vás títo ľudia myslia a sústreďte sa na to, čo robíte. Takto to funguje. Musíte si uvedomiť, že priemerný dav ľudí neuvidí to „potom“, pokým to nebude existovať. Vy, ako niekto, kto má sny, vidíte „potom“ skôr, ako ktokoľvek iný. Vy máte svoju víziu, vy tomu veríte a to stačí.

Pokiaľ budete každý deň vynakladať úsilie na túto víziu, dostanete sa tam, kam chcete. Názory ľudí neovplyvnia váš výsledok. Váš výsledok ovplyvnia vaše aktivity deň za dňom, týždeň za týždňom, mesiac za mesiacom a rok za rokom. Ak sa tým budete riadiť, nezáleží na tom, čo hovoria vaši rodičia, učitelia, priatelia – dostanete sa tam, kam chcete. Bodka.

Prečítajte si tiež: Nedarí sa vám myslieť pozitívne? Skúste tento neobvyklý, ale účinný trik


Zdroj: soundcloud.com, Obrázok: facebook.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «