9 návykov nezlomných ľudí – a nemajú nič spoločné s pozitívnym myslením

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako sa niektorí ľudia dokážu vyrovnať s ťažkými okolnosťami? Vyzerá to, že to v živote nemali jednoduché, ale zdajú sa byť na povrchu viac vyrovnaní ako vy. Nebolo by skvelé, keby sme sa všetci dokázali vyrovnať s ťažkými situáciami ako oni? Môžeme. Všetko je to o postoji a myslení – niečo, nad čím máme všetci kontrolu.


Tu je 9 návykov nezlomných ľudí, ktoré si všetci môžeme osvojiť:


1. Nekritizujú sa

Nezlomní ľudia nestrácajú čas obviňovaním sa. Uvedomujú si, že v tom nie je žiadna hodnota. Je lepšie sa poučiť z vašich chýb a zamerať sa na to, čo môžete ovládať. Vedia, že najužitočnejšie je sa posunúť vpred.

Prečítajte si tiež: Andy Frisella: Najprv vás budú nazývať bláznom, potom géniom. Zmierte sa s tým, je to súčasťou procesu


2. Vyhľadávajú pomoc

Ľudia sú spoločenské bytosti a ak máme ísť tam, kam v živote ísť chceme, musíme mať podporný systém. To je dôvod, prečo sa nezlomní ľudia neboja vyhľadať pomoc, keď ju potrebujú.

Strach a osamelosť sťažujú život. Nezlomní ľudia si to uvedomujú a vynakladajú úsilie na pomoc iným, aby sami mohli obdržať pomoc, keď ju potrebujú.


3. Vedia znášať nepohodlie

Nezlomní ľudia si uvedomujú, že nie všetko v živote bude po celú dobu pohodlné. Sú schopní tolerovať nepohodlie, pretože si uvedomujú, že vesmír sa neustále mení.

Ak zažívajú negatívne emócie, vedia, že sa to čoskoro zmení. Ak zažívajú niečo pozitívne, užívajú si naplno ten okamih, nakoľko si uvedomujú, že nebude trvať navždy.


4. Prijímajú negatívne emócie

Nezlomní ľudia vedia, že keď ignorujeme, popierame a utekáme od negatívnych emócií, stanú sa ešte silnejšími. Uvedomujú si, že prijatie našich temnejších emócií nám dovoľuje prijať ich. A akceptovaním sa stávajú slabšími.


5. Nemajú obavy z dokonalosti

Nezlomní ľudia vedia, že neustále hľadanie dokonalosti je istá cesta k tomu, aby sa nič nedotiahlo do konca. Je to taktiež istá cesta k zlyhaniu.

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte, nikdy nedosiahnete dokonalosť. Keď sa učíte, nedostanete sa tam hneď a keď ste profesionálom, uvedomujete si, ako veľa toho ešte neviete. Lepšou stratégiou je vždy zo seba vydať to najlepšie a nerobiť si starosti o dokonalosť.


6. Vedia, že prílišné premýšľanie je obrovskou príčinou nešťastia

Príliš dlhé premýšľanie o probléme neurobí nič iné, len ho zhorší. Môže to byť vyčerpávajúce, premýšľať nad každým malým detailom ťažkej situácie.

Nezlomní ľudia si dajú pauzu a zamerajú sa na to, čo je dôležité. Rozptýlia sa a nechajú svoju myseľ odpočinúť. Stlačia resetovacie tlačidlo ich mysli.


7. Žijú v prítomnom okamihu

Nezlomný človek si uvedomuje, že minulosť neexistuje, budúcnosť ešte neprišla a jediné, na čom naozaj záleží, je prítomný okamih. V každej chvíli je niečo, za čo môžeme byť vďační a budete šťastnejší, ak sa to pokúsite nájsť.

Sú tiež presvedčení, že prítomný okamih je miesto, kde sa tvorí budúcnosť. Ak budete tvrdo pracovať a budete sa držať svojich priorít a cieľov, vaše budúce ja bude neuveriteľne vďačné.


8. Vyhýbajú sa toxickým ľuďom

Ohováranie ostatných? Nezlomní ľudia nenávidia tento druh negatívnej energie. Vedia, že toxickí ľudia sú upíri, ktorí sužujú dušu a nie je dôvod, prečo by neohovárali za vašim chrbtom aj vás.

Radšej hovoria o zmysluplných témach, ako napríklad o životnom poslaní a čo môžeme urobiť teraz pre lepšiu budúcnosť.


9. Neboja sa byť sami

Najlepšie vzťahy sú tie, ktoré vám umožňujú rásť a byť slobodnými. Nezlomný človek vie, že nezdravé vzťahy sú nebezpečné. Nemusíte sa spoliehať na niekoho iného, ​​aby ste boli šťastnými. Najprv musíte byť šťastnými sami so sebou.

To je dôvod, prečo sa nezlomní ľudia neboja byť sami. Budú šťastní tak či tak. Ak môžete pridať k ich šťastiu, do toho. Ak však prinášate toxickú energiu, choďte im z cesty.

Prečítajte si tiež: Emocionálne stabilní ľudia si uvedomujú tieto 3 veci


Zdroj: ideapod.com, Autor: Lachlan Brown

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «