Chcete šťastnejší život? Treba prijať tento koncept

Už ste sa niekedy smiali, usmievali, cítili sa šťastne, a potom vám niekto povedal: „Aj toto prejde.“? Pravdepodobne nie.

Táto fráza sa zvyčajne používa iba vtedy, keď prežívate náročné obdobie vo svojom živote, nie ako niečo, čo by ste počuli na svadbe, narodeninovej oslave, či povýšení. Ťažké veci, ktorým čelíte, pominú, ale tiež to znamená, že prejdú aj úžasné veci, ktoré zažijete. Inými slovami, nestálosť.

Čo je nestálosť?

Nestálosť je stav prijatia, že všetko je dočasné. Umožní vám ľahšie zvládnuť náročné obdobia, ak dokážete akceptovať, že život je premenlivý.

Ak prídete k záveru, že život nie je trvalý a ani nič v ňom (vzťahy, deti, práca, fyzické možnosti, finančné postavenie atď.), potom pravdepodobne budete reagovať na zmeny s vďačnosťou.

Nestálosť vám môže dať nádej, že bolestivé chvíle, ktorým čelíte, nebudú trvať večne. Tiež vás môže povzbudiť, aby ste boli viac prítomní, pretože pravdou je, že vy, vaše vzťahy, práca a duševný stav nebudete vždy v trvalom stave šťastia a blaženosti.

Čo môžete získať tým, že sa naučíte prijímať nestálosť?

  • Prijímate, že zlé veci sa raz skončia.
  • Prijímate, že dobré veci sa raz skončia.
  • Prijímate, že všetky emócie sú premenlivé a nebudú trvať večne
  • Prijímate, že život je dynamický, nie statický

Keď ste šťastní, užívajte si to. Vážte si tieto chvíle a buďte čo najprítomnejší. Keď trpíte, precíťte to, priznajte si1 to, poučte sa z toho a vedzte, že to nebude trvať večne. Nikdy neviete, či váš ďalší okamih bude dobrým alebo zlým okamihom, ale viete, že to, čo je, sa zmení.

Ako prijímate nestálosť? Už ste ju predtým prijali a pravdepodobne ste si to ani neuvedomili. Spomeňte si na to, kedy ste naposledy mali nádchu alebo chrípku. Nepovedali ste si: „A je to tu. Bol to dobrý život. Zomieram.“ Dobre, možno ste sa tak na chvíľu cítili, ale v skutočnosti ste vedeli, že to bude trvať 3-5 dní a budete sa opäť cítiť lepšie. To je praktizovanie a akceptovanie nestálosti.

Prijatie nestálosti vás urobí viac všímavými v prítomnom okamihu a ustáli vaše emócie. Tiež vám pripomína, že v živote sa stanú veci, nad ktorými nemáte kontrolu, ale dostávate kontrolu nad tým, ako na nich reagovať.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Andy Frisella: Väčšina ľudí si myslí, že existuje zložitý vzorec úspechu. Nemôžu byť ďalej od pravdy

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Jasmine Rice

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «