Všetko sa vždy deje z nejakého dôvodu. Naučte sa to vidieť v týchto chvíľach

Známy grécky filozof Aristoteles veril, že všetko sa vždy deje z nejakého dôvodu a že každá skúsenosť vo vašom živote bola navrhnutá tak, aby vás formovala a sformovala do konečnej a najlepšej verzie vás.

 

Jediná vec, ktorá tomu bráni, je múdrosť to vidieť:

 

1. V ťažkých časoch

Každá negatívna skúsenosť a každá ťažká chvíľa sa môže považovať za príležitosť pre obrovský rast. Podobne ako húsenica, ktorá sa derie z kukly. Keď sú všetky jej formovania a premeny úplné, premení sa na veľkolepého motýľa. Zhodila svoju starú kožu a vzlietla na krídlach nového života a nového spôsobu bytia.

Prečítajte si tiež: Vaša definícia šťastia môže mať nepriaznivý vplyv na váš život. Zenový majster odhaľuje krutú pravdu

 

2. V časoch uzdravenia

Niektorým môže byť ťažké uveriť, že všetko sa deje z nejakého dôvodu, najmä keď zažívajú smútok alebo stratu. V tom čase môže byť veľmi ťažké v ňom vidieť požehnanie, pretože všetko, čo pociťujeme, je bolesť.

Ale vďaka našim najnižším životným bodom získavame múdrosť a objavujeme novo nájdenú silu. Bez straty by sme neocenili zisk; bez strachu by sme neocenili lásku a bez smrti by sme neocenili život.

 

3. V časoch šťastia

Zďaleka najviac víťazná zo všetkých situácií, keď všetko do seba zapadne. Keď sa dostaneme do tohto bodu po všetkých bojoch a nakoniec uvidíme múdrosť za podvedomými rozhodnutiami, ktoré sme urobili. Jasnosť svieti ako ranné slnko vykukujúce spoza horizont.

 

4. V časoch chaosu

Skutočný chaos nemôže byť chaosom, pokiaľ existuje možnosť výberu. Veci sa môžu zdať náhodné, ale ako všetci vieme, zdanie klame. Na zmysluplné náhody sa dá tiež pozerať ako na náhodné udalosti bez prepojenia, ale pre oko pozorovateľa by tieto udalosti mali skutočný účel a význam.

 

5. V časoch reflexie

Vidíme, že kúsky hádanky sa začínajú spájať, z ktorých každý odkrýva krásny obrázok. Bolesť, nepokoj, boje a víťazstvá, každý nevyhnutný stavebný kameň formovania toho, kým sme dnes, v tomto okamihu. Nedokončený produkt, ktorý neustále rastie, učí sa a zažíva nové veci. A reflexiou vidíme, prečo sa to muselo stať tak, ako sa to stalo.

Prečítajte si tiež: Máte pocit, že sa váš svet rozpadá? Spravte toto

 

Zdroj: ideapod.com, Autor: Justin Brown

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «