Trendhim alebo ako dvaja chlapci vybudovali svetovú firmu

V období strednej školy ľudia väčšinou nerozmýšľajú o tom, čo ich bude živiť. Chcú si radšej užívať ešte pomerne bezstarostný život, veď na prácu je po dokončení vysokej školy času dosť.

Navyše po strednej škole sú doslova nútení pokračovať v štúdiu na vysokej škole, pretože takto si to praje rodina či systém. Neplatí to ale na každého a jasný príklad, ako sa dá uspieť aj v mladom veku a bez vysokej školy sú Mikkel a Sebastian z Dánska.

V roku 2007, ako čerství maturanti s množstvom energie a túžbou mať vlastný biznis, začali pracovať na svojej vízii e-shopu s pánskymi doplnkami ako sú pánske náramky.

 

Silné odhodlanie splniť si svoj sen

Brigády ako viazanie kvetov a roznášanie novín im pomaličky zarobili 4000 eur, čo bol ich začiatočný kapitál. Aj keď im ich rodiny a priatelia neverili a smerovali ich k štúdiu a „normálnemu“ životu, Mikkel a Sebastian naďalej vytrvalo pracovali na svojom sne, čo sa aj vyplatilo.

E-shop s pánskymi doplnkami – Trendhim spustili v roku 2008, no zatiaľ sa mu nemohli venovať na plno, keďže popri tom museli pracovať. Pracovali na čiastočný úväzok na pošte, pretože ich podnikanie nezarábalo dosť na to, aby ich uživilo. Zmena nastala v roku 2009, keď začal e-shop zarábať dostatočne na to, aby mohli nechať prácu na pošte a venovať sa len Trendhimu.

Bývali v spoločnom byte, kvôli šetreniu nákladov a pracovali aj 16 hodín denne, po celý týždeň. Nebola to pre nich prechádzka ružovou záhradou, museli sa vzdať aj sociálneho života a obetovať všetko, pre vidinu úspešného e-shopu.

 

Čo do toho dáte sa vám postupne vráti

O rok neskôr sa začali rýchlo rozrastať a ich snaha začala konečne prinášať ovocie. Prenajali si väčšie priestory a rozšírili svoje produkty o ďalšie kategórie.

Postupne zamestnali prvého zamestnanca a v roku 2014 sa firme darilo tak, že sa rozhodli expandovať do Nórska, Švédska, Fínska a Holandska. Neustálym rozširovaním svojho podnikania, priestorov a produktov ako pánske náramky, sa rozšírili do ďalších 11 krajín, vrátane Slovenska. V Dánskom meste Horsens, kde firma sídli, nájdete už aj prvý kamenný obchod.

V súčasnosti má tím Trendhim viac ako 50 zamestnancov a darí sa im aj vďaka prístupu k zákazníkom, keďže ich spokojnosť je pre nich kľúčová.

Zamestnancov spája rovnaké nadšenie a spoločne pokračujú v budovaní čo najlepšej nákupnej skúsenosti pre zákazníkov. Samotní Mikkel a Sebastian priznávajú, že mali šťastie, že sa obklopili správnymi ľuďmi.

Niekedy stačí zápal pre vec a odhodlanie vytrvať v budovaní svojho sna, napriek tomu, že sú okolnosti proti vám. Aj dvaja neskúsení stredoškoláci z malého mestečka tak môžu spraviť dieru do sveta.