Je nesmierne dôležité mať pevné základy, na ktorých môžete budovať svoj život. Sú chvíle, keď si myslíme, že máme skalopevný základ a ignorujeme diery, ktoré sa v ňom tvoria – rovnako ako si myslíme, že sme neporaziteľní a nič nám nemôže ublížiť alebo nás ovplyvniť.
Prečítajte si tiež: Prelomiť strach nemusí byť zložitý proces. 2 kroky ako na to
Sú chvíle, keď tieto diery a praskliny musíme opraviť. To ale znamená urobiť krok dozadu a mnohí to považujú za slabinu. Ich ego im povie, že idú zlým smerom. Ich ego im povie, že klesajú na dno a sú slabí.
Tieto cesty – či už v živote alebo v podnikaní – začíname s veľkými plánmi. Sme nadšení, naše emócie pulzujú a rovnako ako dieťa na Štedrý deň, zabúdame na väčšinu vecí, pretože sa zameriavame na odmenu (alebo darčeky).
Jednou z najmocnejších vecí, ktorá nás pri tomto kroku späť zastaví, je naše ego. Bolo by to ako opýtať sa raketového vedca z NASA, či by si chcel prečítať knihu s názvom „Raketová veda pre hlupákov.“ Neurobil by to, pretože by to považoval za urážku jeho existujúcich znalostí.
To sú chvíle, keď musíme pozastaviť svoje ego. Môže to byť ťažké a mnohokrát sa do toho musíme nútiť, ale keď to urobíme, masívne rastieme. Je to ako keď ideme na workshop alebo konferenciu. Atmosféra je skvelá a ste radi, že tam ste. Udalosť sa začína, svetlá sa stlmia a reflektory zamieria na pódium. Prvý rečník vyjde na pódium, začne rozprávať a vaše prvé myšlienky vám hovoria: „Ale ja to už viem.“
Mentálne múry vystrelia hore a vám unikne všetko to zlato, pretože vaše ego uzavrelo vašu myseľ pred akýmikoľvek novými informáciami.
Jedná sa presne o ten istý proces, ktorý sa stane, keď nám niekto navrhne, že by sme možno mali urobiť niekoľko krokov späť, aby sme vylepšili náš základ. Mentálne múry vystrelia hore a naša myseľ sa uzamkne.
Čo teda môžete robiť?
Prvým krokom je ovládnuť svoje ego. Vaše ego je zvyknuté mať kontrolu, takže niečo, čo túto situáciu naruší, dá vašej vedomej mysli naspäť kontrolu natoľko, aby ste začali uvažovať a spochybňovať situáciu.
Začnite si klásť otázku: „Čo naozaj musím urobiť, aby som veci napravil?“ Riešením bude opraviť kľúčové problémy, ktorými môžu byť nedostatok systémov/postupov, nedostatok akademických vedomostí alebo nedostatok skúseností. Všetky tieto prvky spadajú do sfér vašich základov a na to by ste sa mali zamerať.
Príliš často to komplikujeme až tak, že prestaneme vidieť riešenie. Aby ste zabránili tomu, aby sa vaša pizza prilepila na veko škatule, nezačali by ste vyvíjať nepriľnavý kartónový povlak, aby sa syr neprilepil na veko. Zjednodušili by ste to a namiesto toho by ste do stredu pizze vložili malú plastovú vecičku.
Keď veci komplikujeme, nielen že stratíme zo zreteľa konečný cieľ, ale zabudneme na jednoduché riešenia. Tieto jednoduché riešenia spočívajú v oblasti základov – toho miesta, kam sa dostanete, keď urobíte tieto cenné, ale niekedy ťažké kroky dozadu.
Prečítajte si tiež: Stanovenie cieľov je prvým krokom k premene neviditeľného na viditeľné, tvrdí Tony Robbins. Toto odporúča urobiť
Zdroj: addicted2success.com, Autor: Darren Danks
Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?
» Kliknite SEM «