Pýtate sa, prečo musí byť pre vás život taký komplikovaný? Tu je odpoveď

Žijeme vo svete neustálych zmien. Ak máte pocit, že je váš život komplikovaný, tu je 5 dôvodov, prečo sa vám to deje. Dobrá správa je, že ak sa postavíte čelom k týmto 5 prekážkam, budete mať oveľa väčšiu šancu prežiť nekomplikovaný život.

 

1. Zameriavate sa na zložitosť života

Ak by ste sa spýtali Konfuciusa, či je život komplikovaný, jeho odpoveď by bola: „Život je naozaj jednoduchý, ale trváme na tom, aby sa komplikoval.“

Je ľahké vidieť niečo komplikované, pretože nás to nejakým zásadným spôsobom prinúti zmeniť život, ale je často užitočné najskôr pracovať na tom, aby sme túto zmenu videli v pozitívnejšom alebo jednoduchšom svetle.

Ak čelíte situácii, ktorá je podľa vás komplikovaná a zdrvujúca, skúste sa zamerať na nájdenie riešení alebo stratégií, ktoré sú jednoduché. Položte si otázku: „Ak zvolím jednoduchý a priamy prístup, aký bude výsledok? Viac zmätku alebo možné riešenia?“

Prečítajte si tiež: Stanovenie cieľov je prvým krokom k premene neviditeľného na viditeľné, tvrdí Tony Robbins. Toto odporúča urobiť

 

2. Neustále si robíte starosti

Ako ľudia sme emocionálne bytosti. Ak sme vystresovaní, nahnevaní, frustrovaní alebo nešťastní, naše myšlienky a emócie môžu mať významný vplyv na to, ako reagujeme a ako sa správame.

Neustále robenie si starostí a to, čo vás čaká v budúcnosti, môže vysať energiu a spôsobiť vo vašom živote fyzické a emočné ťažkosti. Čím viac sa obávate, tým komplikovanejší je váš život.

Našťastie existuje veľa stratégií, ktoré vám môžu pomôcť upokojiť znepokojenú myseľ a zmierniť úzkosť. Vyskúšajte napríklad dýchacie cvičenia, meditáciu, kardio cvičenia, zavedenie si denníka, jógu, počúvanie hudby či konverzáciu s priateľmi a zistite, čo vám vyhovuje najviac.

 

3. Snažíte sa všetko ovládať

Žijeme v komplexnom svete a môže byť veľmi ťažké nájsť odpovede na výzvy, ktorým v živote čelíme. Všetci sa niečoho bojíme, či už je to strach zo zlyhania, smrti alebo straty milovaného človeka. Snaha získať kontrolu nad svojím životom je pokusom pochovať svoje obavy tak, aby ste im nemuseli čeliť.

Ak rozhodujete o svojom živote z miesta kontroly, musíte prestať. Snaha mať vo svojom živote kontrolu je znakom toho, že svoj život žijete v strachu. Musíte sa oslobodiť od svojich obáv a naučiť sa akceptovať, že v živote sú veci, ktoré sú mimo vašu kontrolu.

Akonáhle prijmete fakt, že život je skôr o tom, ako sa v ňom pohybujete, než aby ste ho ovládali, zistíte, že váš pohľad na život bude pozitívnejší a nie tak komplikovaný.

 

4. Zakladáte vaše šťastie na šťastí druhých

Váš život bude vždy komplikovaný a ťažký, ak vaše šťastie závisí od iných ľudí vo vašom živote. Vaše šťastie nepochádza od ostatných, pochádza z vášho vnútra.

Ak sa spoliehate na šťastie iného človeka, časom vás životné komplikácie premôžu a stratíte pocit vlastnej hodnoty. Zistíte, že neustála snaha niekoho potešiť a prinášať mu šťastie je vyčerpávajúce a škodlivé pre váš blahobyt.

Musíte sa nadýchnuť, pozrieť sa dovnútra, a potom sa rozhodnúť. Chcete žiť život, v ktorom si samého seba vážite tak, ako si zaslúžite, alebo chcete žiť svoj život na základe šťastia ostatných?

 

5. Kŕmenie drám života

Angažovanie sa do drám iných ľudí si komplikujete život viac, ako je potrebné. Dráma a toxickí ľudia vo vašom živote sú receptom na prežitie emočne vyčerpávajúceho a komplikovaného života.

Existujú určité typy ľudí, ktorí žijú svoj život drámou a katastrofou. Rozhodli sa reagovať na životné výzvy neproduktívnym spôsobom. Držte sa od nich ďalej.

Ak za vami prídu so svojou drámou, nadýchnite sa a porozmýšľajte, ako najlepšie zvládnuť situáciu bez toho, aby ste sa chytili do pasce preberania ich negatívnej energie.

V živote budete mať vždy plno výziev a čím komplikovanejšie si to spravíte, tým bude váš život ťažší. Čím viac sa budete sústrediť na stíšenie hlasov vo svojej mysli, zachovanie pokoja a správne dýchanie, tým bude váš život menej komplikovaný. Toto je veľmi jednoduchý recept na prežitie naplneného života.

Prečítajte si tiež: Stojíte pred problémom? Niekedy je krok späť obrovským krokom vpred

 

Zdroj: lifehack.org, Autor: Kathryn Sandford

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «