Ste frustrovaní z večného odkladania dôležitých vecí? Začnite s technikou zvanou Pomodoro

Zabíja odkladanie vaše šance na úspech?

Ak ste odpovedali áno a ste frustrovaní z toho, koľko toho odkladáte, neubíjajte sa tým. Prokrastinácia tu bola omnoho dlhšie, ako si pravdepodobne uvedomujete. Je to ľudská prirodzenosť nejakým spôsobom veci odkladať.

Jedným z najlepších spôsobov, ako bojovať proti odkladaniu, je rozdeliť veľké úlohy na malé. Po tom, ako si úlohy rozdelíte na menšie, použite techniku ​​Pomodoro, ktorá vám pomôže dotiahnuť prácu do konca.

Čo je technika Pomodoro?

Ide o metódu manažmentu času, ktorú vyvinul Francesco Cirillo koncom 80. rokov. Táto technika používa časovač na rozdelenie práce do intervalov, zvyčajne 25-minútových, po ktorých nasleduje krátka prestávka.

Najlepšie na tejto technike je to, že je jednoduchá. Potrebujete iba časovač – fyzický časovač vylučuje možnosť straty vôle a znižuje závislosť na vašom telefóne.

 

Postupujte takto:

 

Krok 1: Vyberte si úlohu

Vyberte úlohu, ktorú chcete splniť – veľkú alebo malú. Vyberte si niečo, čo si vyžaduje 100% vašej pozornosti.

 

Krok 2: Nastavte časovač na 25 minút

Sľúbte si, že nasledujúcich 25 minút strávite úlohou a nebudete sa prerušovať. Žiadny telefón, upozornenia ani e-mail. Zamerajte sa na to, aby ste boli stále prítomní a zaoberali sa len vašou úlohou.

 

Krok 3: Ponorte sa do úlohy

Na ďalších 25 minút sa ponorte do úlohy, pričom všetky oznámenia, e-maily a rozptýlenia budú mimo dohľadu. Ak si myslíte, že by ste mali urobiť niečo, čo nesúvisí s vašimi úlohami, napíšte si to na samostatný kus papiera.

 

Krok 4: Urobte si krátku prestávku

Akonáhle ubehlo 25 minút hlbokej práce, urobte si 5-minútovú prestávku. Prejdite sa, ponaťahujte sa, pozrite si upozornenia…

 

Krok 5: Opakujte

Po skončení prestávky sa vráťte k ďalšej dôležitej úlohe. Po každej štvrtej úlohe si dajte dlhšiu prestávku v trvaní 20-30 minút alebo viac.

Použite techniku ​​Pomodoro a ukončite odkladanie dôležitých vecí raz a navždy. Táto technika je jednoduchá a vedzte, že vám pomôže urobiť viac, takže toho v živote dokážete dosiahnuť viac.

Prečítajte si tiež: Pravidlo Goldilocks – najlepšia stratégia, ako si udržať vrcholnú motiváciu

 

Zdroj: fearlessmotivation.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «