Výhodnejšie podmienky na podnikanie za hranicami? Ako to funguje?

Svet sa stáva menším z hľadiska komunikácie a cestovania a so všadeprítomnými výhodami internetu umožňuje jednoduché, rýchle a lacné začlenenie do celosvetového „mora“ možností. Internet napomohol aj tomu, aby sa podnikatelia z nášho územia, teda aj vy dostali za „hranice“ svojich možností. Pýtate sa, ako je to možné? Za všetkým je offshore. Ide o jurisdikciu, pre nás cudzích krajín, ktorá ponúka záujemcom z celého sveta viaceré výhody.

 

Ujasnime si to

Offshore spoločnosti sú tu už desiatky rokov. Počas niekoľkých posledných desaťročí sa tento koncept ale postupne úspešne aplikoval takmer na všetky kategórie podnikov a aktív.

Princíp založenia offshore firmy spočíva v tom, že ide o subjekt, ktorý existuje v jurisdikcii mimo oblasti (SR) vášho podnikania, teda v zahraničí. Za hlavnú výhodu týchto štruktúr sa považuje  zapísanie do jurisdikcie bez dane alebo s veľmi nízkymi nákladmi na ostatné poplatky.

 

„Daňové raje“

Tak sa veľmi často tieto destinácie nazývajú. Takže, pokiaľ si založíte offshore spoločnosť na Cypre, nie je vylúčené, že si z času na čas doprajete popri svojom podnikaní aj malú dovolenku.

Vaše kapitálové zisky a príjmy, ktoré v týchto krajinách dosiahnete, budú podliehať zákonom týchto krajín a môžeme vás ubezpečiť, že je to naozaj oveľa menšia záťaž, ako keď podnikáte u nás.

Výhodou je samozrejme aj anonymita, ktorou sú tieto špecifické formy podnikania charakteristické.

 

Samozrejme, že bez tlačiarne a výhodne lacných tonerov, pracovného počítača, monitoru a menšej výbavy do kancelárie sa nezaobídete. S možnosťami „offshore podnikania“ budú vaše zisky a investície vyššie. Na trhu dosiahnete finančnú stabilitu a lepší výkon. Ak uvažuje preraziť do zahraničia, vyskúšajte to s offshore.