Poznáte tajomstvo Elona Muska? Vďaka týmto piatim veciam získal obrovský úspech

Ako sériový podnikateľ s veľkými úspechmi a rovnako veľkými zlyhaniami je Elon Musk inšpiráciou pre mnoho ľudí, ktorí sa snažia ísť za svojimi snami.

 

Toto je top 5 tajomstiev úspechu Elona Muska:

 

1. Riskujte

Nikto nechce riskovať, aby uspel. Elon Musk však navrhuje riskovať kým ste mladí, aby ste dosiahli väčší úspech. Aj keď ide o dobre vypočítané riziko, odmietame prijať riskantnejší krok, aby sme predišli následkom. Elon Musk riskoval pri testovaní automobilov bez vodiča.

Aj keď sníval o tom, že sa stane prvou súkromnou spoločnosťou na podporu NASA, bez ďalších myšlienok riskoval. Keď Elon prvýkrát spustil SpaceX, prvé tri štarty zlyhali. A s Teslou sa vyskytli problémy s dizajnom a výrobou.

Okrem toho investoval všetkých 200 miliónov dolárov z predaja Zip2 a Paypalu do spoločností SpaceX a Tesla, čo však nemalo dobrý začiatok. Elon Musk podstúpil oveľa viac rizík ako väčšina z nás.

„Vytrvalosť je veľmi dôležitá. Nemali by ste sa vzdávať, pokiaľ k tomu nie ste donútení.“ Elon Musk

 

2. Učte sa nové zručnosti

Keď Elon Musk zakladal spoločnosti SpaceX a Tesla, nebol raketovým vedcom ani profesionálom vo výrobe automobilov. Nové zručnosti sa naučil na šialenej časovej osi. Nikdy nedovoľte, aby vám to, čo neviete, bránilo v nasledovaní vašej vášne. Vždy existuje krivka učenia.

Investícia do učenia sa nových zručností nikdy nie je stratou peňazí. Určite sa vám v budúcnosti odmení 100-násobne. K dispozícii je tiež veľa online zdrojov a kníh, ktoré umožňujú získať a osvojiť si nové zručnosti. Nové nápady a riešenia sa objavia, keď sa naučíte nové zručnosti a rozšírite svoje vedomosti.

 

3. Nikdy sa nevzdávajte

Elon Musk sa svojich cieľov nikdy nevzdal. Od jeho vzostupu je zrejmé, že sa nevzdal svojej vášne, snov a najmä svojich zamestnancov.

Ani po masívnom neúspechu SpaceX Falcon 1 sa Elon Musk nevzdal. Namiesto toho dôveroval tvrdej práci svojho tímu a podporil ich v tvrdej práci.

Výsledok? V roku 2008 sa Falcon 1 stala prvou súkromne postavenou raketou na dosiahnutie obežnej dráhy Zeme.

 

4. Dostaňte konštruktívnu spätnú väzbu

Jedna z úspešných citácií Elona Muska znie: „Je veľmi dôležité mať spätnoväzbovú slučku, kde neustále myslíte na to, čo ste urobili a ako by ste to mohli robiť lepšie. Myslím si, že je to najlepšia rada: neustále premýšľajte, ako by ste mohli robiť veci lepšie a spochybňujte sa.“

Získanie konštruktívnej spätnej väzby vám pomôže rásť, pretože vždy je čo zlepšovať. Môžete tiež venovať osobitnú pozornosť negatívnej spätnej väzbe od ľudí, ktorí majú na mysli váš najlepší záujem, pretože majú schopnosť poukázať na slabé miesta vo vašom raste.

Okrem toho by ste mali ignorovať ďalšie negatívne spätné väzby, pretože nikdy nezískate konštruktívny názor od ľudí, ktorí vás nepoznajú.

„Naozaj venujte pozornosť negatívnej spätnej väzbe a získajte ju, najmä od priateľov. Nerobí to takmer nikto a je to neuveriteľne užitočné.“ Elon Musk

 

5. Investujte zisky do nových príležitostí

Elon Musk predal spoločnosti Zip2 a Paypal, aby investoval do spoločností SpaceX a Tesla. Aj keď to bolo riskantné, stál si za tým, pretože vedel, že je dôležité investovať zisky a celý jeho majetok. Je potrebné pochopiť dôležitosť investovania ziskov do nových príležitostí a rastu.

Tajomstvá úspechu Elona Muska môžu alebo nemusia vyhovovať vášmu štýlu. Napriek tomu je vhodné si svoju podnikateľskú cestu aspoň otestovať. Elon Musk je najvýznamnejším príkladom pre všetkých snaživcov, ktorí začínali od nuly.

Prečítajte si tiež: Aké je tajomstvo pokoja a sústredenosti? Odpoveďou môžu byť tieto návyky budhistických mníchov

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Prabin Samuel, Obrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «