Poznáte frázu: „Karma je mrcha?“ To je omyl. Tu je všetkých málo známych 12 karmických zákonov

Pravdepodobne ste už počuli frázu „karma je mrcha.“ Viete však, čo naozaj znamená karma? Nie je to nejaký trest, je to v skutočnosti niečo komplexnejšie.

 

Tu je 12 oficiálnych karmických zákonov:

 

#1 Veľký zákon

Tento zákon je tiež známy ako „Zákon príčiny a následku.“ Hlavným pilierom tohto zákona je, že aby ste mohli prijímať šťastie a lásku, musíte konať šťastne, pokojne a milujúc.

Prečítajte si tiež: 13 vecí, ktoré dokazujú, že ste silnejšími, ako si uvedomujete

 

#2 Zákon stvorenia

Tento princíp hovorí, že život vyžaduje našu účasť na ňom. Nič sa nestane samo. Inými slovami, ak chcete dosiahnuť svoje ciele – nech už sú akékoľvek – musíte podniknúť príslušné kroky.

 

#3 Zákon pokory

Tento zákon je o prijatí. Ak chcete niečo zmeniť, musíte to najprv akceptovať. Ak všetko vidíte negatívne, potom je ťažké dosiahnuť vyššiu úroveň existencie.

 

#4 Zákon rastu

Ak chceme dosiahnuť naše ciele, nie je to prostredie, ktoré sa musí zmeniť, ale nás samých. Keď zmeníme, kým sme a náš pohľad na život, potom bude nasledovať aj náš život.

 

#5 Zákon zodpovednosti

Čokoľvek sa stane v našich životoch – musíme prevziať zodpovednosť. Odzrkadľujeme to, čo nás obklopuje a to, čo nás obklopuje, odzrkadľuje nás. Toto je univerzálna pravda.

 

#6 Zákon prepojenia

Všetko vo vesmíre je prepojené. Je to nepopierateľné. Minulosť, prítomnosť a budúcnosť sú spojené. Všetko je potrebné na splnenie úloh.

 

#7 Zákon pozornosti

Nie je možné vykonať dve úlohy naraz. Je dôležité zamerať sa na duchovné hodnoty a nechať nižšie myšlienky – ako chamtivosť alebo hnev – stranou.

 

#8 Zákon dávania a pohostinnosti

Je dôležité byť láskavým a súcitným voči ostatným – potom ľudia urobia to isté pre vás.

 

#9 Zákon tu a teraz

Jediná vec, ktorá existuje, je prítomný okamih. Je dôležité si to uvedomiť a zamerať svoju myseľ na prítomný okamih. Staré vzorce správania nám bránia v tom, aby sme mali nové.

 

#10 Zákon zmeny

História sa opakuje, kým sa nenaučíme lekcie, ktoré potrebujeme na zmenu našej cesty.

 

#11 Zákon trpezlivosti a odmeny

Všetky odmeny vyžadujú počiatočnú prácu a skutočná radosť pochádza z tvrdej práce a dosiahnutia vašich cieľov.

 

#12 Zákon významnosti a inšpirácie

Keď ste do niečoho čokoľvek vložili, vráti sa vám to. Skutočná hodnota niečoho je priamym výsledkom energie, ktorá bola do toho vložená.

Prečítajte si tiež: 3 budhistické pravdy, ktoré uľavia na duši (a urobia vás oveľa šťastnejšími)

 

Zdroj: hackspirit.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «