Nikdy nedovoľte veciam, ktoré chcete, prinútiť vás zabudnúť na veci, ktoré máte

Povedzme si úprimne, nie vždy je ľahké mať vďačný prístup. Každodenné nástrahy života môžu byť vyčerpávajúce. Veľmi vyčerpávajúce.

Život môže byť ťažký. Tak ťažký, že môžeme zabudnúť vidieť v ňom dobré veci. Tak ťažký, že veci berieme ako samozrejmosť.

Zig Ziglar povedal: „Čím viac vyjadrujete vďačnosť za to, čo máte, tým pravdepodobnejšie budete mať ešte viac, za čo budete môcť vyjadriť vďaku.“

Je zrejmé, že sťažovanie sa ničomu nepomáha. Možno sme len stratili perspektívu. To platí pre väčšinu z nás, však? Niečo, čo je dobré si pripomínať. Myšlienka, že je toho veľa, za čo môžeme byť vďační napriek všetkým dôkazom, ktoré niekedy poukazujú na opak.

Práve tieto okamihy vďačnosti by sa mali stať súčasťou nášho každodenného života. Tieto okamihy vďaky za to, čo máme, namiesto toho, čo nemáme.

Je ľahké klesnúť na dno, keď sa zdá, že vám nič nejde tak, ako má, život vás štve. Život však môže byť oveľa lepší, no keď dovolíte, aby tieto negatívne myšlienky prenikli do vašej mysle, iba si to sťažujete. Vaša situácia môže byť vždy horšia. Všetko je založené na vašom uhle pohľadu.

Znie to ako klišé, niečo, čo vždy hovoríte ľuďom, ktorí sa sťažujú, kňučia alebo prejavujú nedostatok ocenenia za to, čo majú, ale je to pravda.

Bez ohľadu na to, čo chcete a čo nemáte, na chvíľu sa zastavte a zamyslite sa nad tým, čo máte. Urobte si chvíľu pre seba, aby ste sa v tejto chvíli svojho života zamysleli nad tým, kde ste práve teraz. Pomyslite na skvelých ľudí vo svojom živote. Pomyslite na všetky jedinečné zážitky, ktoré ste zažili. Pomyslite na sny, ktoré ste dosiahli. Pomyslite na všetko, čo ešte môžete urobiť.

Pomyslite na tieto veci a poďakujte. Vždy je za čo byť vďační, bez ohľadu na to, čo nejde presne, je naša cesta. Nech sa deje čokoľvek, stále si môžeme zvoliť byť vďační.

Váš život sa neustále mení. Namiesto sústredenia sa na to, čo chcete, sa sústreďte na to, čo máte, s vedomím, že to, čo chcete, príde. Zvoľte si byť šťastnými.

Prečítajte si tiež: Negatívne emócie majú svoj význam a môžete ich využiť vo svoj prospech

 

Zdroj: success.com, Autor: Rizzarr

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «