Nedovoľte názorom iných ľudí rozdrviť vaše ambície. 5 praktických krokov

Možno si budete myslieť, že vaša rodina a priatelia vás budú chcieť podporovať na každom kroku, ale môže sa stať, že budete čeliť aj ich námietkam a obavám. Možno povedia, že vaše ciele sú nedosiahnuteľné, že vám chýbajú príslušné zručnosti alebo, že strácate čas.

Existujú však praktické kroky na vybudovanie viery v seba samého, takže budete schopní pokračovať v dosahovaní vašich cieľov, aj keď iní vo vás možno neveria.

 

Tu je 5 krokov, ako prestať nechávať postoje iných ľudí rozdrviť vaše ambície:

 

1. Zistite, či sú námietky vznesené v duchu obáv alebo zlomyseľnosti a konajte podľa toho

Ak vás niekto opakovane núti spochybňovať seba a svoje schopnosti, podniknite priame kroky a požiadajte ho, aby prestal. Vytýčte si čas na konverzáciu, v ktorej jasne vyjadríte, že ste vzali ich pripomienky do úvahy a nepotrebujete ich znova počuť.

Ak sú ich komentáre motivované zášťou, nedajte sa šikanovať a nevyhľadávajte ich spoločnosť. Ak sa ukáže, že ich poznámky sú myslené dobre, poďakujte im za ich obavy, ale povedzte im, že ich podpora by bola oveľa užitočnejšia.

Prečítajte si tiež: Každé ráno robíte jedno rozhodnutie, ktoré ovplyvní celý váš deň

 

2. Majte po ruke zoznam všetkých dôvodov, prečo chcete dosiahnuť konkrétny cieľ (ktorý nemá nič spoločné so získaním súhlasu od niekoho iného)

Zapíšte aspoň 3 dôvody na dosiahnutie konkrétneho cieľa, ktoré nemajú nič spoločné so získaním pozornosti, ocenenia alebo sociálneho postavenia.

Tým sa zastaví nasledovanie snov len preto, aby ste sa zapáčili druhým a stanete sa tak menej zraniteľní voči ich kritike. Zapisujte si každý malý míľnik na vašej ceste k úspechu. To vám pomôže udržať si motiváciu.

 

3. Predstavte si okolo seba biele svetlo pozitivity v momente, keď ostatní začnú smerovať k nezmyselnej a neužitočnej kritike voči vám

Ak ste nútení počúvať toxické komentáre, predstavte si silné biele svetlo, ktoré vás obklopuje ako ochranná bublina. Predstavte si, že sa ich slová od tejto bubliny odrážajú naspäť k nim. Pomôže vám to cítiť sa byť chránení pred zbytočnou negativitou.

 

4. Ak sa spoliehate na zdroje niekoho iného, ​​vytvorte záložný plán pre prípad, že odstúpia alebo vo vás stratia vieru

Dokonca aj najnezávislejší z nás sa občas spoliehajú na ostatných. Môžete byť závislí od finančnej podpory alebo emočnej podpory. Ak však váš podporovateľ začne pochybovať o vašich schopnostiach, môžete rýchlo stratiť vieru v seba samého.

Je rozumné mať vždy záložný plán. Ako by ste mohli získať podporu, ktorú potrebujete, ak by sa vám vaše súčasné zdroje obrátili chrbtom? Zapíšte si to. S takýmto prístupom koniec podpory konkrétneho jednotlivca nemusí znamenať koniec vášho sna.

 

5. Vždy majte svoju pozornosť tam, kde patrí

Ak ste si svoj cieľ starostlivo vybrali a naplánovali potrebné kroky, ktoré musíte podniknúť, nemusíte sa obávať negatívnych názorov ostatných ľudí. Pozerajte na seba a na konečný výsledok. Ak vás ostatní pozdvihnú, o to lepšie, ale vedzte, že svoje ciele môžete dosiahnuť, aj keď ostatní spochybňujú váš úsudok.

Prečítajte si tiež: Existuje rovnica šťastia? Bývalý obchodný riaditeľ spoločnosti Google tvrdí, že ju našiel

 

Zdroj: lifehack.org, Autor: Jay Hill

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «