Existuje rovnica šťastia? Bývalý obchodný riaditeľ spoločnosti Google tvrdí, že ju našiel

Keď sa vo vašom živote stanú neželané udalosti, ako sa máte zdvihnúť a znovu nájsť šťastie?

Jeden muž hovorí, že prišiel s matematickým riešením.

Prečítajte si tiež: Príliš veľa toho, čo nazývame láska, je „láska k rybám“. Krátky príbeh o tom, čo znamená milovať

Mo Gawdat bol počas svojich 20-tich a 30-tich rokov nešťastný, napriek jeho vysokopostavenej pozícii výkonného pracovníka v spoločnosti Google a šťastnej rodiny okolo neho.

Odhodlaný zmeniť svoj život vytvoril rovnicu pre šťastie.

„Moja teória bola, že som sa narodil šťastný a čím viac som sa v živote angažoval, tým viac som bol nešťastný. Bol som veľmi nešťastný, sťažoval som si na všetko a neustále som sa snažil ovládať celý svet. Kupoval som autá, utrácal peniaze a snažil sa akýmkoľvek spôsobom zaplniť dieru v mojej duši a jednoducho to nefungovalo.“

Gawdat povedal, že mu trvalo zhruba 7 rokov, kým našiel svoje riešenie.

Hovorí, že „jedna vec, ktorá je spoločná vo všetkých týchto chvíľach, jednoducho povedané, je tá, že sme šťastní, keď sa zdá, že život je taký, aký ho chceme.“

Rovnica šťastia: Šťastie je rovné alebo väčšie ako udalosti vášho života mínus vaše očakávania o tom, aký by mal život byť.

Podľa Gawdata je dôvodom toho, že mnohí z nás nie sú šťastní fakt, že sme vedení pozerať sa na udalosti nášho života spôsobom, ktorý nie je pravdivý.

„Táto realizácia je skutočne jadrom každého šťastného človeka, s ktorým ste sa kedy stretli. Život je niekedy tvrdý, ale vtedy nie je nič, čo by ste mohli urobiť, aby ste to zvrátili. Máte vtedy ale na výber. Buď si zvolíte trpieť, alebo akceptovať život taký, aký dnes je a snažiť sa o to, aby bol zajtra o trošku lepší. Šťastie nie je o tom, čo vám svet dáva. Je o tom, čo si myslíte, že vám svet dáva. Keď sa nad tým poriadne zamyslíte, uvidíte, že stále existuje niečo, za čo môžete byť vďační a prečo môžete byť šťastní.“, tvrdí.

Prečítajte si tiež: Každé ráno robíte jedno rozhodnutie, ktoré ovplyvní celý váš deň

 

Zdroj: hackspirit.com, Obrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «