Chcete sa naozaj zdokonaliť v angličtine? Zamierte na jazykový pobyt do Anglicka

Ovládať nejaký cudzí jazyk (alebo kľudne aj viacero jazykov) je veľkou výhodou. Nie každému však ide učenie cudzích jazykov hladko. Vo všeobecnosti sa však dá povedať, že výrazný posun v zvládnutí jazyka je absolvovať určitý čas v krajine, v ktorej sa daným jazykom hovorí.

Učte sa anglicky v krajine, odkiaľ angličtina pochádza

Niekomu sa pošťastí stráviť už čas stredoškolského štúdia napríklad na niektorej z kvalitných stredných škôl v Kanade, ale pobyt zameraný na dokonalé zvládnutie cudzieho jazyka môžete absolvovať aj v dospelosti. Najžiadanejšie sú v tomto smere jazykové pobyty v Anglicku. Je to pochopiteľné, keďže práve angličtina je svetovým jazykom číslo 1.

Aj keď anglicky sa hovorí aj v mnohých iných krajinách, ísť na jazykový pobyt priamo do Anglicka je dobrou voľbou nielen preto, že ide o „domovinu“ angličtiny. Jazykový pobyt môže byť nielen užitočný, ale zároveň môže byť skvelým zážitkom a práve Anglicko toho ponúka naozaj veľa.

Kde v Anglicku absolvovať jazykový pobyt?

Aj napriek tomu, že anglické počasie nie je preslávené práve v pozitívnom zmysle, výhodu má v tom, že tak letá ako aj zimy tu nie sú vôbec extrémne. Príliš veľké horúčavy ani extrémne mrazy tu nie sú bežné, takže ak neobľubujete teplotné extrémy, jazykové pobyty v Anglicku vám v tomto smere budú vyhovovať.

Jazykový pobyt v Anglicku môžete absolvovať v mnohých mestách. Stačí si vybrať na základe toho, čo vás (okrem výučby) najviac láka. Londýn ponúka množstvo známych historických pamiatok premiešaných s modernými štvrťami. Ak chcete jazykový pobyt absolvovať skôr v menšom meste, skvelou voľbou je Bury St Edmunds.

Dlhá tradícia výučby jazykov je zase charakteristická pre Cambridge, či Oxford. Ak obľubuje atmosféru prímorských miest, určite sa vám zapáči napríklad Bournemouth. Atmosféru kúpeľného mestečka si naopak užijete napríklad v Bath. No a ak ste športový typ, jednoznačnou voľbou sú hlavne Manchester a Liverpool.

Zdroj obrázka:

Autor: Brilliant Eye / Shutterstock.com