Myslíte, že nemáte čas? Nespadnite do pasce najväčšieho mýtu ľudí

Nikto si to nechce priznať, ale viete, že je to pravda. Čas je naším najdôležitejším aktívom, ak je využívaný efektívne. Všetci máme v rozvrhu 24 hodín. Bez ohľadu na to, čo kto hovorí, sme si rovní. Rozdiel je v tom, ako s ním naložíme. Nie je fascinujúce, ako môžu niektorí ľudia maximalizovať svoju produktivitu, zatiaľ čo iní môžu tiež, ale nespravia tak?

Mýtus je, že veľa ľudí verí, že nemajú čas niečo popri práci rozbehnúť, naučiť sa novú zručnosť, jazyk alebo si prečítať knihu. Je ľahké spadnúť do tejto pasce.

Tu sú 4 spôsoby, ako zostať na vrchole svojej hry, zachytiť vo svojej hlave výhovorky, zničiť ich a byť extra produktívny:

 

1. Stanovte si 3 veľké ciele na mesiac

Majte na začiatku každého mesiaca 3 veľké ciele. Keď máte zoznam 15 cieľov, už len pohľad na nich vám rozdrví túžbu ich dosiahnuť. V dôsledku toho to spôsobí nečinnosť a zníženie motivácie.

Keď si však napíšete 3 ciele, je to ľahké, uskutočniteľné a zvládnuteľné a nie je nič silnejšie, ako mať pri pohľade na zoznam cieľov na mysli, že to pôjde uskutočniť.

 

2. Zjedzte najväčšiu žabu dňa

Je to v knihe Briana Tracyho s názvom „Najprv zjedzte žabu“. V nej označuje veľké ciele ako žaby. Keď sa zobudíte, musíte identifikovať svoju najťažšiu a najdôležitejšiu úlohu v daný deň a ráno sa do nej pustiť.

Je nevyhnutné zjesť jednu veľkú žabu, najlepšie úlohu, ktorá si vyžaduje energiu a sústredenie. Ak chcete pracovať efektívne a dosiahnuť zmysluplné výsledky, musíte si ušetriť hodinu alebo dve, cez ktoré vás nebude nikto rušiť. Robte to každý deň a každý malý krok bude pridávať k obrovským úspechom.

 

3. Chráňte svoj čas

Rovnako ako peniaze, je dôležité sledovať, kam plynie váš čas. Toto je váš prvý krok k efektívnemu riadeniu času. Vyberte si vhodný čas na vykonávanie najdôležitejších úloh a chráňte ho. Nikdy nehovorte áno neočakávaným úlohám. Život vám môže ľahko uniknúť.

Väčšina ľudí podceňuje čas. Nevedia, či ste zaneprázdnení alebo voľní a budú chcieť, aby ste sa s nimi išli zabaviť. Využite to vo svoj prospech. Je lepšie vyzerať nedostupne alebo aktívne, aj keď nie ste. Je ľahké povedať nie veciam, ktoré pre váš život neprinášajú žiadnu hodnotu. Chránením a trávením času tak, ako chcete, máte väčšiu kontrolu.

Najhoršia vec, ktorá sa môže stať, je, keď vás ovláda čas. Vďaka tomu ľudia hovoria: „Nemám čas“. Znamená to len, že sú zapletení do svojej vlastnej ilúzie – a smutné na tom je, že sami seba presvedčili, že svoju situáciu nemôžu zmeniť. V dôsledku toho strácajú nádej a do konca života si budú myslieť, že pre „nedostatok času“ neexistuje riešenie ich problémov.

Stručne povedané, lepšie si uvedomte, ako trávite čas a investujte ho do dôležitých návykov, čo vám umožní osobnostne a profesionálne rásť.

 

4. Sakra áno alebo nie

Tento koncept je založený na knihe s názvom: “Hell yeah or no: what’s worth doing” od Dereka Siversa.

Keď sa od vás požaduje niečo – čokoľvek – odpoveď na to by mala byť vždy sakra áno alebo nie. Ak sa necítite plní energie z toho, že idete za cieľom, spochybnite toto rozhodnutie. Nemalo by byť nič medzi sakra áno a nie.

Prečítajte si tiež: „Multitasking je lož,“ tvrdí zakladateľ najväčšej realitnej spoločnosti na svete. Radí zamerať sa na jednu vec

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Mehdi Jouay

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «