Milionár hovorí o 3 očividných krokoch k úspechu

V tisícoch e-mailov, ktoré som zatiaľ dostal, nachádzam jednu opakujúcu sa požiadavku – moje tajomstvo úspechu. Každý chce presne krok po kroku vedieť, čo som urobil. Ak ste si už predstavili svoj konečný úspech, nechajte ma dať vám 3 najočividnejšie kroky k úspechu, ktoré ste kedy čítali.

 

Tu sú:

 

1. Vedzte, čo chcete

Ľudia zlyhávajú, pretože im chýba jasnosť. Nevedia, čo chcú. Vzhľadom na to, že nevedia, čo naozaj chcú, dostanú obyčajnú náhodnosť. Títo ľudia majú len malú kontrolu a nechávajú sa kontrolovať okolnosťami. Koniec koncov, ak nevedia, kam idú, neexistuje žiadny spôsob, akým sa tam dostanú.

Väčšina ľudí bude hovoriť: „Chcem byť len šťastný.“, „Chcem byť len úspešný.“ Avšak, ak si nedefinujete úspech, neexistuje žiadny spôsob, ako ho môžete mať. Jediný spôsob, ako sa môžete takým človekom stať je uvedomiť si, čo chcete. Najlepším spôsobom ako to docieliť, je zapisovať si to na papier.

Urobte si zoznam všetkých cieľov, ktoré chcete dosiahnuť. Aké knihy je nutné si prečítať? Akých konferencií sa musíte zúčastniť? Akonáhle vám budú jasné všetky tieto detaily, budete môcť realizovať veľké výsledky.

Prečítajte si tiež: Milionár Brad Lea: Ako získať všetko, čo chcete za 90 dní? Tu je môj návod

 

2. Nájdite tých, ktorí to už dokázali

Veľa ľudí sa nechá v živote odradiť, pretože aj keď zistia, čo chcú, nevedia, ako sa tam dostať – nespoja sa s nikým, kto im môže pomôcť dosiahnuť ich ciele.

Keď som sa rozhodol podnikať, urobil som si zoznam každého majiteľa podniku, ktorého som poznal.  Aj napriek tomu, že väčšina môjho zoznamu obsahovala ľudí, ktorí neboli až tak úspešní, ako som chcel byť ja, oslovil som ich a požiadal ich o radu.

Či môj rozhovor s nimi trval 5 minút alebo 55 minút, urobil som si toľko poznámok, koľko som mohol.  Zatiaľ čo niektoré z rád, ktoré som počul, boli strašné, niektoré z nich boli skutočne dobré. Stručne povedané, snažte sa nájsť mentorov, ktorí dosiahli to, čo chcete dosiahnuť aj vy.

„Ľudia, ktorých hľadáte, tiež hľadajú vás!“ Daniel Ally

 

3. Použite ich stratégie

Akonáhle sa niečo od svojich mentorov naučíte, použite ich techniky v praxi. Dávajte pozor, aby ste napodobnili ich stratégie, nie ich osobnosti. Ak použijete ich osobnosť, skončíte ako oni. Nikto nechce, aby ste boli duplikátom verzie niekoho iného, takže buďte sami sebou.

Existuje mnoho stratégií, ktoré môžete použiť, tak sa uistite, že študujete veľa rôznych ľudí. Mnohokrát sa budete dokonca chcieť učiť od ľudí mimo vašu oblasť. Ak pozorne sledujete svoje okolie a robíte si poznámky, budete schopný získať mnoho poznania.

Keď budete používať stratégie iných ľudí, budete si môcť vytvoriť svoje vlastné. Napríklad, 10 maliarov kreslí obrazy ich vlastnou technikou, ale keďže ste študovali každú jednu techniku, môžete si zvoliť, ktoré stratégie chcete používať, miešať ich a vymyslieť tak vašu vlastnú!

„Ak sa snažíte byť každým, kto bude vami?“ Daniel Ally

Úspech je vo vás. Zoberte si tieto 3 očividné kroky a urobte ich skutočnosťou – vedzte, čo chcete; nájdite tých, ktorí to dokázali a použite ich stratégie, pokiaľ si nevytvoríte vlastné. To je moje tajomstvo k dosiahnutiu veľkého úspechu.

Prečítajte si tiež: Multimilionár Grant Cardone: Cítite sa stratený? Tu sú 3 jednoduché veci, ktorými zmeníte aj ten najhorší deň

 

Zdroj: linkedin.com, Autor: Daniel Ally

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «