7 lekcií od Nikola Teslu, ktoré vám pomôžu žiť kreatívnejší a cieľavedomejší život

Niektorí z najväčších mysliteľov našej doby boli považovaní za šialených a Nikola Tesla nebol výnimkou. Počas svojho života urobil niekoľko pekne divokých tvrdení. Jedným z nich bola predpoveď bezdrôtovej komunikácie – internet.

Počas experimentovania sa naučil mnoho cenných životných lekcií, o ktoré sa podelil so svetom.

 

Tu je 7 lekcií od veľkého Nikola Teslu, ktoré vám pomôžu žiť kreatívnejší a cieľavedomejší život:

 

1. Nevšímajte si, čo robia ostatní

Namiesto zamerania sa na to, čo nám môže svet vziať, sa musíme zamerať na to, čo môžeme dať my svetu. Napriek nespočetným tvrdeniam, že jeho práca bola ukradnutá, Tesla pokračoval v práci na jeho vynálezoch.

Ak by sme všetci robili to, čo nás robí šťastnými namiesto toho, aby sme sa starali o všetkých ostatných, mohli by sme práve teraz žiť úplne iný život.

Prečítajte si tiež: 10 filozofických ideálov Alberta Einsteina, ktoré zmenia aj váš život k lepšiemu

 

2. Pozeranie dovnútra vám pomôže jasnejšie vidieť

Reflexia je dôležitou súčasťou vašej autentickosti a vernosti tomu, čo v živote chcete. Ak si urobíte čas, aby ste premýšľali o sebe, o svojich silných stránkach, o svojich slabých stránkach a o tom, čo v živote chcete, budete lepšie pripravení na tom pracovať.

 

3. Je v poriadku byť popredu pred ostatnými

Ak vám už bolo povedané, že ste šialení a vaše nápady nebudú fungovať, môžete sa cítiť unavení alebo si myslieť, že vzdať to je jednoduchšie, ako sa snažiť presvedčiť ľudí vo vašom okolí, že máte pravdu.

 

4. Nikdy sa neprestávajte učiť a čítať

Aj keď je internet plný informácií a nápadov, čítanie kníh je stále jedným z najpríjemnejších spôsobov, ako sa učiť nové veci. Čítanie príbehov a nápadov môže zapáliť skutočnú kreativitu. Ďalej čítajte a vždy sa učte nové veci.

 

5. Buďte trpezliví a pokračujte

Trpezlivosť ide ruka v ruke s kreatívnymi typmi. Niektorí autori čakajú týždne, mesiace alebo dokonca roky, kým k nim prídu nápady. Maliari sa snažia nájsť správnu kombináciu farieb a vynálezcovia drú noc za nocou a snažia sa, aby ich výmysly fungovali.

Nerobte si starosti s tým, ako dlho bude trvať, kým dosiahnete svoje sny – jednoducho na nich pracujte.

 

6. Nikdy neprestávajte tvoriť

Bez ohľadu na to, čo povie niekto iný – alebo aj vy – neprestávajte robiť veci. Svet potrebuje viac toho, čo môžete ponúknuť, a hoci sa vám vaša práca niekedy zdá zbytočná, vaša kreativita mení svet spôsobom, aký si nedokážeme predstaviť.

Tesla nám pripomína, že máme zodpovednosť využiť naše talenty, aby sme pomohli urobiť svet lepším.

 

7. Peniaze nie sú všetko

V dnešnom modernom svete ľudia všade hľadajú miliónové nápady. Tesla nás povzbudzuje, aby sme tvorili bez ohľadu na odmenu. Ak existujú odmeny, skvelé; ale ak nie, výtvor môže byť dostatočnou odmenou.

Prečítajte si tiež: Vaša hodnota sa nezníži neschopnosťou niekoho iného vidieť ju. Príbeh starých hodiniek

 

Zdroj: ideapod.com, Autor: Lachlan Brown

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «