4 príšerné hodnoty, okolo ktorých by ste nikdy nemali postaviť svoj život

Mark Manson vysvetľuje vo svojej knihe  The Subtle Art of Not Giving a F*ck, že existuje niekoľko spoločných hodnôt, ktoré, zdá sa, dávajú zmysel, ale vedú k ignorovaniu problémov v našom živote – problémov, ktoré je ťažké vyriešiť.

 

Tu sú 4 z hodnôt, ktoré sa zdajú byť v poriadku, ale v skutočnosti zničia váš život:

 

1. Potešenie

Všetci chceme zažiť v našom živote viac potešenia, ale je to strašná hodnota, okolo ktorej by ste nemali postaviť svoj život.

Opýtajte sa akéhokoľvek narkomana, ako mu to fungovalo. Alebo manželka, ktorá podviedla svojho manžela a prišla o rodinu. Alebo alkoholik, ktorý vymenil triezvosť pre krátkodobé znecitlivenie bolesti.

Ako hovorí Manson: „Potešenie je falošný boh. Výskum ukazuje, že ľudia, ktorí sústreďujú svoju energiu na povrchné potešenie, sú viac nervózni, emocionálne nestabilní a depresívni. Potešenie je najpovrchnejšou formou spokojnosti so životom, a preto je ju najjednoduchšie získať a najľahšie stratiť.“

Keď sa v živote zameriavate na správne veci, prirodzene bude nasledovať potešenie. Potešenie je zlá hodnota. Odvádza vás od toho, čo je dôležité.

Prečítajte si tiež: Zastavte sa na chvíľu, pretože ste možno vo vašom živote príliš zaneprázdnení nič nerobením

 

2. Zostávať pozitívny

Na druhej strane dáva zmysel oceňovať pozitívny prístup a myslenie. Vaše myšlienky vytvárajú realitu. Preto myslite pozitívne a vytvoríte pozitívne výsledky.

Pravdou však je, že život je niekedy nanič a vy urobíte lepšie, keď si to pripustíte, aby ste mohli produktívne reagovať.

Manson hovorí: „Odmietnutie negatívnych emócií vedie k prehlbovaniu a predlžovaniu negatívnych emócií a ak emočnej dysfunkcii. Neustála pozitivita je forma vyhýbania sa, nie skutočné riešenie životných problémov – problémov, ktoré by vás mimochodom, ak si vyberiete správne hodnoty a metriky, mali povzbudzovať a motivovať.“

Výzvy, ktorým čelíme, sú príležitosťou ich vyriešiť. Dodávajú zmysel a dôležitosť našim životom a ich riešenie znamená, že dokážete prekonávať lepšie problémy. Odtiaľ pochádza osobný rast.

 

3. Mať stále pravdu

Ľudia, ktorí si cenia, že majú stále pravdu, sa neúmyselne nakoniec zabarikádujú svojim súčasným spôsobom videnia sveta a nezlepšujú svoju perspektívu.

Problém spočíva v tom, že sa nikdy nepoučíme z našich chýb. Nájdeme spôsob, ako racionalizovať chyby, ktoré sme urobili.

Budete sa mať lepšie, keď usúdite, že váš mozog nie je bezchybný a neobmedzený. Budete viac svižní a pomôže vám to vytvoriť myslenie neustáleho učenia.

 

4. Materiálny úspech

Mnoho ľudí meria svoju vlastnú hodnotu na základe materiálnych ukazovateľov úspechu. Zobrazuje sa v mnohých formách, od veľkosti vášho účtu až po hodnotu vášho domu alebo auta.

Problémom je, že ľudia, ktorí sami seba merajú prostredníctvom materiálnych ukazovateľov bohatstva, ich pravdepodobne uprednostňujú pred hodnotami, ako sú čestnosť a integrita.

S radosťou sa budú merať pomocou stavových symbolov namiesto svojho skutočného správania. Môžu mať pekné veci, ale je pravdepodobne hrozné byť v ich blízkosti.

Keď uprednostňujete tieto hodnoty, zameriavate sa na krátkodobé odmeny a vyhýbate sa robeniu vecí, ktoré vytvoria podmienky pre dlhodobé šťastie.

Realita je taká, že niektoré z najvýznamnejších momentov v živote sú vytvárané bolesťou a bojom. Akonáhle sa to podarí, pozeráme sa späť na roky boja a bolesti ako na najkrajšie a zmysluplné okamihy nášho života.

Prečítajte si tiež: Času nie je tak veľa. Vizuálne zobrazenie života 90-ročného človeka v rokoch, mesiacoch, týždňoch a dňoch

 

Zdroj: ideapod.com, Autor: Justin Brown

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «