Trávenie času s týmto typom ľudí vám prinesie úspech, tvrdí miliardár Warren Buffett

Aké je tajomstvo úspechu? Nie je to jednoduchá otázka. Všetci poznáme ľudí, ktorí vedú veľmi úspešné životy. Ako to robia? To tajomstvo nemusí byť zrejmé, ale niektorí ľudia ho poznajú a žijú podľa neho.

Warren Buffett je jedným z týchto ľudí.

Podľa Inc., Buffett zdieľal svoje tajomstvo úspechu s 14-ročným dieťaťom z Kalifornie, na výročnom stretnutí spoločnosti Berkshire Hathaway pred viac ako 10 rokmi, keď od neho dostal otázku, akú radu by dal mladému človeku, ktorý chce dosiahnuť úspech.

Buffett odpovedal: „Je lepšie sa stretávať s ľuďmi, ktorí sú lepší ako vy. Vyberte si priateľov, ktorých správanie je lepšie ako to vaše a budete unášaní v tomto smere.“

Hovoril o vlastnostiach, ktoré pozdvihujú ľudí, robia nás lepšími vodcami, pracovníkmi a ľudskými bytosťami, píše Emily Canal pre Inc.

Prečítajte si tiež: Pozitívna motivácia vs. negatívna motivácia. Ktorá je efektívnejšia?

Aké sú to vlastnosti, na ktoré by ste sa mali zamerať, keď si vyberáme ľudí, s ktorými trávime svoj čas?


1. Trávte čas s ľuďmi, ktorí majú integritu

Pre Buffetta je prvoradá. Raz povedal: „V človeku hľadáte spravidla 3 veci: inteligenciu, energiu a integritu. Ak nemá to posledné, neobťažujte sa ani s prvými dvoma.“ Ľuďom, ktorí majú integritu, môžete veriť a nikdy nepotrebujete spochybňovať ich činy.


2. Trávte čas s ľuďmi, ktorí vedia, kedy povedať „nie“

Buffett tiež povedal: „Rozdiel medzi úspešnými ľuďmi a skutočne úspešnými ľuďmi je, že skutočne úspešní ľudia hovoria nie takmer všetkému.“ Ak chcete byť úspešní, musíte sa naučiť hovoriť nie tomu, čo vás rozptyľuje od vášho cieľa.


3. Trávte čas s ľuďmi, ktorí kŕmia ich mysle čítaním

Je dobre známe, že Buffett je vášnivý čitateľ. „Stále strávim pravdepodobne 5 alebo 6 hodín denne čítaním,“ hovorí Buffett v dokumente od HBO, Becoming Warren Buffett.

Uviedol: „Rád si sadnem a rozmýšľam. Trávim takto veľa času a niekedy je to dosť neproduktívne, ale považujem za príjemné zamýšľať sa nad obchodnými alebo investičnými problémami.“

A to nie je všetko. Drží krok s aktuálnymi udalosťami čítaním šiestich novín každý deň: Wall Street Journal, Financial Times, The New York Times, USA Today, Omaha World-Herald a American Banker.

Je zrejmé, že ak to s úspechom myslíte vážne, musíte si vypestovať vedomosti. Buffett nám ukazuje ako a jeho úspech hovorí sám za seba.


4. Trávte čas s ľuďmi, ktorí sú legitímne milovaní inými

Buffett nemeria úspech z hľadiska peňazí, ale vzťahmi – počtom ľudí, ktorí vás skutočne milujú.

Inc. cituje ako povedal: „Keď budete v mojom veku, svoj úspech v živote budete merať tým, koľko ľudí, ktorých chcete, aby vás milovali, vás skutočne miluje. Poznám ľudí, ktorí majú veľa peňazí, ale pravdou je, že nikto na svete ich nemiluje. To je konečná skúška toho, ako ste žili svoj život. Problém s láskou je, že si ju nemôžete kúpiť. Jediný spôsob, ako získať lásku, je milovať. Čím viac budete dávať lásku, tým viac jej dostanete.“

Prečítajte si tiež: Chytrí ľudia žijú mikroživot, zatiaľ čo ostatní žijú lineárny život. Ktorý z nich žijete vy?


Zdroj: ideapod.com, Autor: Coert Engels, Obrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «