Táto mantra mi pomáha zvládnuť psychicky ťažké dni, tvrdí Kevin Hart

V rozhovore pre Huffington Post, populárny herec a komik, Kevin Hart, odhalil svoju rannú rutinu, ktorá sa začína o 5 alebo 5:30 ráno a zahŕňa rozcvičku pre naštartovanie dňa. Koniec koncov, pre Harta je najdôležitejšia časť tohto každodenného rituálu vstať a začať sa hýbať.

„Vstať a ísť von, s tým má veľa ľudí problém,“ povedal Hart.

Či už je súčasťou vašej každodennej rutiny fyzická aktivita alebo aktívna práca na vašom duševnom a emocionálnom blahobyte, začať je najťažšia časť.

„Jednoducho vstať. To je najlepší krok a zároveň najťažší krok… Nie je to v skutočnosti fyzická kondícia, ale iniciatíva, ktorá je pre začatie potrebná,“ dodal.

Pokiaľ ide o ťažké dni, ktoré máme všetci, Hart má jednoduchú, ale dosť hlbokú mantru: „Každý deň je začiatkom nového dňa.“

Je tak ľahké vziať sklamania, frustrácie a zlyhania z predchádzajúceho dňa, týždňa, či dokonca roka, s nami do ďalšieho dňa.

Ako druh máme nezdravý vzťah s prenášaním našej minulosti do súčasnosti a dávame jej priestor šíriť deň za dňom zmätok. Nemusíme to však robiť. Vyžaduje si to prácu – ako všetko, čo stojí za to – ale nechávanie včerajška vo včerajšku, je mocným cvičením v starostlivosti o seba a duševnom zdraví.

„Ak ste boli včera zlými, neznamená to, že musíte byť zlými aj nasledujúci deň. Vždy sa môžete zlepšiť a vždy môžete začať novú cestu,“ tvrdí Kevin Hart.

Prečítajte si tiež: Miliardár Jeff Bezos prezradil, že tento inšpirujúci citát mu visí na chladničke už roky

 

Zdroj: goalcast.com, Obrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «