Pre dosiahnutie úspechu je nevyhnutné si osvojiť tento návyk, tvrdí miliardár Elon Musk

Ako sériový podnikateľ s veľkými úspechmi a rovnako veľkými zlyhaniami je Elon Musk inšpiráciou pre mnoho ľudí, ktorí sa snažia ísť za svojimi snami.

V rozhovore s Chrisom Andersonom v TED, Musk prezradil, čo považoval za nevyhnutnú prísadu úspechu: Snahu o neustály progres.

Prečítajte si tiež: Máte správnu rannú rutinu? Pozrite sa, ako začína svoj deň týchto 15 najbohatších ľudí sveta

S blížiacim sa konca rozhovoru, Musk vysvetlil, ako USA vysadilo v roku 1969 ľudí na mesiac. Oslávili úspech a tým to skončilo. Nikto potom nešiel na obežnú dráhu.

Technológia, ktorá sa používala na to, aby ľudstvo dostala na mesiac, roky chátrala, pretože nikto nepracoval na jej vylepšení. Hovorí, že technológia sa sama nevylepší. Na to, aby šla dopredu a zlepšovala sa, je potrebná vášeň a tvrdá práca. V opačnom prípade sa stane zastaranou a zmizne.

Toto pravidlo platí aj pre vaše vlastné projekty. Môžete sa ich držať a tvrdo pracovať na ich zlepšovaní,  alebo môžete sledovať, ako strácajú dôležitosť a zaostávajú.

Muskove argumenty možno zhrnúť do jednej vety: Progres je jedinou cestou k úspechu.

Teraz ste na rade vy. Bez ohľadu na to, v ktorej fáze sa na svojej ceste nachádzate – či ešte stále bojujete s okolnosťami o šancu dosiahnuť svoje prvé víťazstvo, alebo ste už prekročili cieľovú čiaru – zoberte si Muskovu radu a nikdy sa neprestaňte posúvať vpred. Pokračujte v zlepšovaní a nikdy sa nevzdávajte.

Prečítajte si tiež: Ak chcete žiť produktívny život, vykašlite sa na svoje pocity a sústreďte sa radšej na toto

 

Zdroj: goalcast.com, Autor: Jenny Medeiros, Obrázok: flickr.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «