2 hodiny týždenne tejto činnosti zaručene zlepší váš život

Vedeli ste, že Albert Einstein mal 16 rokov, keď začal premýšľať o myšlienke teórie relativity? Bol neustálym snílkom a vo svojich denných snoch si ju predstavoval.

Brilantné poznatky z hlbokej myšlienky nie sú jedinečné.

Friedrich Nietzsche pravidelne strávil hodiny v prírode a snažil sa prísť na zmysel jeho myšlienok.

Takže otázka je, čo keby sme sa pokúsili urobiť to isté?

Nanešťastie, snílkovia sú často považovaní v mnohých ohľadoch za neproduktívnych.

Prečítajte si tiež: Miliardár Jeff Bezos prezradil, že tento inšpirujúci citát mu visí na chladničke už roky

Trávenie času myslením sa nezdá byť produktívnym spôsobom života, ale ak to pomohlo niektorým z najslávnejších myslí v histórii dosiahnuť ich ciele a nájsť úspech, určite nám to môže pomôcť tiež.

Podľa psychológov je niečo, čo sa nazýva „Reflexívne myslenie“, rozhodujúce pre sebarozvoj.

Čo je reflexné myslenie?

Reflexia je akt premýšľania o našich skúsenostiach takým spôsobom, že z nich môžeme čerpať zmysel, nájsť riešenia na problémy a naučiť sa v tomto procese niečo o sebe.

Reflexia môže byť často považovaná za formu denného snívania, pretože sa v skutočnosti nedeje nič fyzicky produktívne, ale akt reflexie vám môže pomôcť cítiť sebadôveru vo svojich rozhodnutiach a pomáhať v ťažkých časoch vášho života.

Premýšľajte o tom, že kedy sa vám naposledy stalo niečo hrozné.

Boli ste schopnými nájsť v tejto situácii niečo dobré?

Ak áno, pravdepodobne ste použili silu reflexie, ktorá vám pomohla zlúčiť skúsenosť s lekciou, ktorá vám pomohla rásť.

Reflexia je z mnohých dôvodov dôležitá, ale najväčším dôvodom je pomôcť učiť sa a rásť z našich skúseností.

Ak budete každý deň premýšľať o vašich akciách, postoji, správaní, interakciách, prejavoch a dokonca aj o jedle, ktoré ste jedli, mohli by ste sa v týchto veciach zlepšiť a tým aj zlepšiť svoj život.

Reflexia pomáha ľuďom spájať sa so sebou samými a ľuďmi okolo nich. Je to jeden z dôvodov, prečo sa rodičia budú pýtať pred spaním alebo na večeri svojich detí na ich deň. Otázka, „Aký si mal/a deň?“, môže otvoriť dvere svetu reflexie, pretože deti – a dospelí – potrebujú zastaviť a premýšľať o svojom dni a tom, ako s ním naložili.

Niektorí odborníci odporúčajú 2 hodiny reflexného myslenia týždenne. Zatiaľ čo to môže vyzerať ako veľa času, je to len 17 minút denne.

Ak teda strávite 15-20 minút denne premýšľaním nad svojim dňom, svojím životom, úspechmi, zlyhaniami; môžete začať vidieť vzory vášho myslenia. Môžete začať vidieť, ako sa spájate s ostatnými ľuďmi. Začnete vidieť oblasti vášho života, ktoré chcete zlepšiť.

Prečítajte si tiež: Andy Frisella: Šťastie si musíte zaslúžiť. Toto sú 2 veci, ktoré potrebujete urobiť, aby ste naň získali právo

 

Zdroj: hackspirit.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «