Pokiaľ čakáte alebo nasledujete šťastie, robíte chybu. Je treba si ho vytvoriť

Je ľahké byť zahltený tým, čo sa okolo deje. Čo s tým ale môžeme robiť? A čo je dôležitejšie, ako môžeme v živote napredovať?

Odpoveď: Vytvorte si vlastné šťastie.

Vytvorte si svoje šťastie – nečakajte, kým k vám príde. Ak skutočne chceme byť šťastní, musíme si ho vytvoriť. Prečo? Pretože nemôžeme čakať, kedy do našich životov vstúpi konkrétna udalosť alebo objekt. Ak sa tak nestane, naše šťastie nikdy nenastane.

Nech je to jednoduché: Šťastie je také, aké si ho urobíte.

Je ľahké sa chytiť do pasce myslenia, že na to, aby ste boli šťastní, musíte počkať, kým zarobíte milión či si nájdete svoju životnú lásku. Všetci sme v určitom okamihu nášho života uviazli v tomto myšlienkovom procese. Problém tohto typu myslenia spočíva v tom, že nemá zmysel, pretože kladieme voz pred koňa.

Prečítajte si tiež: Máte problém nebyť pesimistom? Zahrňte do svojho života týchto 10 návykov

V roku 1978 vytvorili vedci z Northwestern University a University of Massachusetts priekopnícku štúdiu zameranú na hodnotenie celkového šťastia medzi 2 úplne odlišnými skupinami ľudí: Tí, ktorí nedávno vyhrali cenu v lotérii od 50 000 do 1 milióna dolárov a tí, ktorí nedávno zažili katastrofickú nehodu spôsobujúcu paraplégiu alebo kvadruplegiu.

Po čase, keď sa ich ľudia pýtali na jednoduché interakcie, ako sú chatovanie s priateľmi, smiech z vtipov, raňajkovanie a sledovanie televízie, zistili, že obete nedávnych nehôd zažili väčšie šťastie ako výhercovia lotérie. Prečo? Pretože si uvedomili, že ich šťastie nebolo výsledkom vonkajších okolností. Bol to výsledok ich jedinečného pohľadu na život – aj keď bol úplne odlišný od toho, v akom boli pred svojou nehodou.

Peniaze môžu zlepšiť vašu celkovú kvalitu života a navodiť pocit bezpečia, ale to neznamená, že budete vo svojej podstate šťastnejší. Prestaňte strácať čas sústredením sa na vonkajšie faktory, ktoré môžu alebo nemusia byť pod vašou kontrolou. Ako ukazujú výskumy, šťastie v súčasnosti môže v budúcnosti priniesť väčší úspech. Využite to vo svoj prospech.

Nerobte si starosti, buďte šťastní.

Najlepšie na týchto kognitívnych procesoch je to, že sa tieto „očakávané“ efekty pomerne rýchlo vytratia, čo znamená, že bez ohľadu na to, aký zlý alebo dobrý bol výsledok, všetci máme schopnosť odraziť sa a nájsť šťastie bez ohľadu na okolnosti, v ktorých sa nachádzame.

Ak chcete vo svojom živote nájsť väčšie šťastie, začnite tým, že si zapíšete 3 veci, ktoré vám robia radosť počas celého dňa. Čím viac šťastia vnímate, tým viac váš mozog verí, že k nemu došlo, čo okolo vás vytvára viac pocitov a zážitkov šťastia.

Šťastie je voľba, nie udalosť alebo okolnosť a vždy bude na vás, aby ste si vytvorili svoje vlastné šťastie, tak už nečakajte.

Prečítajte si tiež: Nevzdávajte to so sebou, aj keď to ostatní radi urobili. Tu je niekoľko dobrých dôvodov

 

Zdroj: addicted2success.com, Autor: Dr. Erik Reis

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «