Nevzdávajte to so sebou, aj keď to ostatní radi urobili. Tu je niekoľko dobrých dôvodov

Život je plný neúspechov. Niekedy sa budete usilovať a aj tak padnete na zem. Či už čelíte problémom s osobnými financiami alebo máte problém osloviť niekoho, kto sa vám páči – problémy, ktoré vám prídu do cesty, môžu byť občas pohlcujúce. Čo teda robíte počas týchto skľučujúcich momentov? Zdvihnete sa. Nevzdávajte to so sebou – aj keď to ostatní radi urobili.

 

Existuje veľa dobrých dôvodov, prečo to skúšať ďalej:

 

Dôvod č. 1: Všetky problémy majú riešenie

Tony Robbins povedal: „Vedúci pracovníci trávia 5% času nad problémom a 95% času nad riešením.“ Thomas Edison mal slávnych 1 000 neúspešných pokusov o vytvorenie žiarovky, kým konečne dosiahol funkčné riešenie.

Bez ohľadu na problém, na ktorý ste narazili, situácia nie je beznádejná. Každý problém, s ktorým sa stretnete – či už vo vašom osobnom alebo pracovnom živote – má riešenie.

Namiesto toho, aby ste sa zaoberali samotným problémom, zamerajte svoju energiu na hľadanie riešenia. Podporuje to nielen proaktívnejšie myslenie, ale pomôže vám to nájsť energiu pokračovať, kým nedosiahnete požadovaný výsledok.

Prečítajte si tiež: Chýba vám sebadôvera? Nasledujúcich 30 dní začnite svoje ráno s týmito afirmáciami

 

Dôvod č. 2: Život odmeňuje tých, ktorí skúšajú

Cesta k úspechu zahŕňa veľa pokusov a omylov. Jednoduchá realita je taká, že mnohým z najúspešnejších ľudí na svete nebol daný skvelý život na striebornom tanieri. Boli vytrvalí a snažili sa, aj keď ich život dostal na dno.

Keď J.K. Rowlingová písala Harryho Pottera, bola nezamestnanou osamelou matkou. Albert Einstein predtým, ako sa stal fyzikom, ktorý získal Nobelovu cenu, neuspel na prijímacej skúške na univerzitu. Abraham Lincoln mal za sebou niekoľko neúspešných volebných kampaní, kým sa stal jedným z najvplyvnejších prezidentov USA.

Každý z týchto ľudí sa mohol vzdať. Stále sa však snažili – a toto odhodlanie im nakoniec umožnilo dosiahnuť úspech.

 

Dôvod č. 3: Nájdete ďalšie zdroje pomoci

Môže byť veľmi odrádzajúce, keď vás ostatní odpíšu ako stratený prípad. To však neznamená, že ste na to úplne sami.

Ako vysvetľuje Robert Strzelecki, generálny riaditeľ spoločnosti TenderHut, najrýchlejšie sa rozvíjajúcej medzinárodnej IT skupiny na svete: „Aj po vyčerpaní všetkých známostí vo vašej súčasnej sieti to neznamená, že neexistuje nikto, kto by vám mohol pomôcť. Či už je to podporná skupina, ktorá vám pomôže dosť sa cez vaše osobné problémy, alebo nová obchodná známosť, ktorá vám pomôže oživiť váš startup – stačí byť ochotný pozrieť sa mimo svoj súčasný kruh a nájdete ďalších, ktorí vám môžu pomôcť.“

Aj online skupiny môžu poskytnúť potrebnú podporu a radu. Nová perspektíva od niekoho, kto s vami nie je tak úzko spojený, niekedy poskytne záblesk vhľadu, ktorý potrebujete na dosiahnutie svojich cieľov. Skvelé je, že podobnú pomoc môžete aj vy poskytnúť niekomu inému.

 

Dôvod č. 4: Nevzdanie sa môže mať obrovský dopad na ostatných

Ak to so sebou nevzdáte, nebude to mať vplyv iba na váš vlastný život – môže to zmeniť život aj ostatným. Vaše veľké nápady by mohli spôsobiť revolúciu v priemysle alebo pomôcť iným ľuďom zmeniť ich životy. Môžete dokonca slúžiť ako inšpirácia pre ostatných, ktorí sa poučia z vášho úspešného príbehu a použijú ho na prekonanie vlastných temných dní.

Ak sa teraz vzdáte, ani neviete, čo by mohlo svetu uniknúť. Mnoho ľudí, ktorí zmenili svet, by nikdy nemalo vplyv, keby sa rozhodli vzdať sa po predchádzajúcich neúspechoch. Zostať verný svojim snom by mohlo zmeniť svet k lepšiemu – ale iba ak sa odmietnete vzdať seba samých.

 

Dôvod č. 5: Vaša minulosť nediktuje vašu budúcnosť

Bez ohľadu na to, koľkokrát ste predtým zlyhali, nie je to záruka, že nemôžete veci otočiť vo svoj prospech. Najvýznamnejšie životné úspechy sú zriedka ľahké. Každý úspešný človek bol kedysi začiatočník.

Rozdiel bol v tom, že títo ľudia sa naučili „zlyhať vpred“. Minulé zlyhania používali ako skúsenosti, aby už neurobili rovnaké chyby.

Ak to so sebou nevzdáte a budete to stále skúšať, úspech sa nakoniec dostaví.

Prečítajte si tiež: Ako si úspešní ľudia stanovujú ciele

 

Zdroj: addicted2success.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «