Chcete zbohatnúť? Začnite tým, že sa zbavíte týchto 7 škodlivých presvedčení o bohatých ľuďoch

„Nemôžete sa stať dosť chudobnými na to, aby ste mohli pomôcť niekomu, kto je chudobný.“  Jesse Elder

Niet pochýb o tom, že priepasť medzi najbohatšími a tými najchudobnejšími sa rozširuje každý deň. Mnoho ľudí sa na tých najbohatších pozerá so žiarlivosťou, závisťou a hnevom. Dokonca začali neznášať bohatstvo a brať bohatých ako zlo alebo zlých. Čo ak je vaša viera v to, že bohatstvo a bohatí sú zlo, dôvodom, prečo ste chudobný?

Démonizovaním peňazí si zaručujete, že nebudete nikdy finančne slobodný. Bohatstvo do vášho života neprilákate popieraním, že je dôležité. Ako sa hovorí: „Peniaze vás neurobia šťastnými, ale iba prežívanie tiež nie.“

 

Tu je 7 škodlivých presvedčení o bohatých ľuďoch, ktoré vám bránia zbohatnúť:

 

1. Bohatí ľudia sú chamtiví

Je pravdou, že bohatí chcú neustále zvyšovať ich bohatstvo – je to spôsob, akým sa stali bohatými. Vedia tiež, že kedykoľvek môžu čeliť nečakaným zmenám v ekonomike, nečakanej chorobe alebo inej kríze, ktorú budú lepšie pripravení zvládnuť s väčším množstvom peňazí.

Chápu, že nepotrebujú „dosť“, ale „príliš veľa“.

Chamtivosť je na každej úrovni príjmov, takže povedať, že chamtiví sú len bohatí, by bola lož. Mali by ste si želať bohatstvo a získať ho tým, že budete poskytovať bohaté hodnoty pre ostatných.

Prečítajte si tiež: 8 slávnych ľudí, ktorí sa v živote odrazili od dna či bankrotu a neskôr dobyli svet

 

2. Bohatí ľudia nemajú žiadnu morálku

Jedná sa o veľmi populárne presvedčenie, že človek, ktorý je bohatý, sa nemôže správať eticky. Od kedy sa bohatstvo a etika sa navzájom vylučujú?

Je to hlúposť, pretože niektorí z najštedrejších ľudí na svete sú aj niektorí z najbohatších ľudí na svete. Napríklad Warren Buffet alebo Bill Gates. Obaja sú považovaní za úplne najbohatších na svete a obaja sú taktiež najdobročinnejší ľudia na svete. Využívajú svoje bohatstvo na uskutočnenie pozitívnych zmien vo svete.

„Pred 10 rokmi som si uvedomil, že sa moje bohatstvo musí vrátiť späť do spoločnosti. Bohatstvo, ktorého veľkosť je ťažké si predstaviť, nie je dobré nechať v rukách jedného človeka. Nie je to konštruktívne.“ Bill Gates

 

3. Bohatí ľudia sa už bohatými narodili

Existuje mnoho jednotlivcov, ktorí sa narodili do bohatých rodín, no je oveľa väčšie množstvo tých, ktorí sa narodili do strednej triedy alebo do úplnej chudoby. Ľudia, ako Daymond John, Barbara Corcoran, Grant Cardone, Warren Buffett, Steve Jobs a Mark Zuckerberg, pochádzajú z ničoho. Zoznam self-made milionárov a miliardárov pokračuje ďalej a ďalej.

Bohaté rodiny nemajú monopol na úspech. Teraz, viac ako inokedy, je jediná investícia, ktorú človek potrebuje, aby mohol byť bohatý, investícia do seba.

Každý deň sú ďalšie a ďalšie webové stránky predané za milióny, každý deň sú vytvorené nové aplikácie, ktoré menia spôsob, akým žijeme. Najväčšiu chybu, ktorú môžete urobiť, je veriť, že váš nedostatok kapitálu je prekážkou k vašej príležitosti.

 

4. Bohatí ľudia nepracujú príliš tvrdo

Presne tak. Dôvod, prečo majú bohatí ľudia toľko peňazí, je to, že každé ráno niekto zaklope na ich dvere a podá im kôš s hotovosťou. To teda nie!

Aj keď je pravdou, že nevidíte veľa bohatých ľudí búšiť kladivom, alebo robiť iné manuálne práce, to ale ešte nie je znamenie, že tvrdo nepracujú. V skutočnosti, keď sa pozriete na históriu priemerného milionára, nájdete v nej pravdepodobne veľa manuálnej práce. Manuálna práca však zvyčajne nie je spôsob, ako zbohatnúť.

Kľúčom k bohatstvu je pracovať chytrejšie, nie ťažšie. Je zrejmé, že obchodovanie s akciami je oveľa výnosnejšie, ako búšenie kladivom, ale byť obchodníkom si vyžaduje schopnosti. Dobrou správou však je, že väčšinu informácií, ktoré potrebujete k zdokonaľovaniu svojich schopností, môžete nájsť v knihách a to len za cenu účtu za elektrinu.

Prečítajte si tiež: Prestaňte sa sťažovať a začnite hľadať príležitosti, tvrdí miliardár Jack Ma

 

5. Bohatí ľudia sa na druhých pozerajú zhora

Tí, ktorí nie sú bohatí, majú tendenciu si myslieť, že sa bohatí pozerajú na ostatných zhora. Zatiaľ čo sa niektorí jednotlivci pozerajú na ostatných zhora, bez ohľadu na ich úroveň príjmov, väčšina bohatých sa usiluje pomôcť tým, ktorí možno idú po ich vlastnej ceste.

Je pravdou, že úspešní majú tendenciu tráviť väčšinu času s ostatnými, veľmi úspešnými ľuďmi. Poznáte to príslovie: „Ste priemerom 5 ľudí, s ktorými trávite najviac času.“?

 

6. Bohatí ľudia nemajú žiadne problémy

V skutočnosti, takmer vždy ich majú viac. Hojnosť bohatstva z vás môže urobiť cieľ. A do cieľa sa zvyčajne, obrazne povedané, strieľa. Čím viac bohatstva človek má, tým väčšiu zodpovednosť a riziko naberá.

 

7. Bohatí ľudia mali iba šťastie

„Čím ťažšie a chytrejšie budete pracovať, tým viac šťastia budete mať.“  Grant Cardone

V tomto zmysle, áno, bohatí majú šťastie. Povedať však, že bohatí mali iba šťastie a že šťastie bolo rozhodujúcim faktorom ich úspechu, je jeden z najlepších spôsobov, ako zabezpečiť, že nikdy nebudete bohatými. Nečakajte, neželajte si mať šťastie – buďte tak vytrvalými, tak neúnavnými vo svojom úsilí o úspech, že „veľa šťastia“ bude jediný možný výsledok. Skoncujte s výhovorkami a začnite hľadať riešenia.  Čo robia bohatí a čo od nich môžete napodobniť?

„Na tejto planéte nie je nedostatok peňazí, takže ak máte ich nedostatok, je to iba váš problém, nie problém peňazí.“ Grant Cardone

Bohatí ľudia vedia, ako nadobudnúť, udržať a zvyšovať bohatstvo, preto platí pravidlo:  „Ak by ste vzali všetky peniaze na planéte a rozdelili ich rovnomerne medzi všetkých ľudí, tí, ktorí boli predtým bohatí, by v priebehu času opäť skončili s väčšinou ich bohatstva.“ 

Prečítajte si tiež: 11 spôsobov, ako sa na konci života vyhnúť ľutovaniu

 

Zdroj: successfastlane.com

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «