8 vecí, ktoré musíte nechať ísť, aby ste našli úspech, ktorý hľadáte

Ak chcete nájsť úspech, po ktorom túžite, je dôležité, aby ste sa naučili vo vašom živote nechať ísť nasledujúce sily.

 

Nechajte ísť:

 

1. Negatívne presvedčenia

Naše životy sú reprezentáciou našich názorov a myšlienok a každý má inú kombináciu tých pozitívnych a negatívnych. Musíte zistiť, ktoré presvedčenia vás ťahajú nadol. Sú naozaj pravdivé? Stojí za to s nimi žiť?

 

2. Zónu pohodlia

Väčšina ľudí trávi svoje životy bez toho, aby riskovali. Nikdy netúžia po niečom lepšom. Prečo? Pretože cieľ je často príliš ťažko dosiahnuteľný a akcie, ktoré sú pre jeho dosiahnutie nevyhnutné, ich dostanú do zložitých situácií. Ak sa však chcete stať nadpriemernými, nemôžete sa správať ako väčšina ľudí.

 

3. Toxických ľudí

Na vašom sociálnom prostredí záleží. Toxickí ľudia – ľudia, ktorí do vás neustále hádžu kamene alebo ktorí predstierajú, že sú vaši priatelia – by nemali mať miesto vo vašom živote. Ich postoj a myslenie iba znížia vaše štandardy úspechu a budú na vás vplývať rušivo.

 

4. Strach z neúspechu

Strach z neúspechu je najväčším nepriateľom úspechu. Ak sa bojíte, že zlyháte, všetky vaše akcie,  správanie a výsledky budú toho dôkazom a čoskoro budete cítiť, že nie ste dosť dobrý. Odstráňte strach z neúspechu z vášho života. Stačí usúdiť, že zlyhania sú systémy spätnej väzby. Ak zlyháte, dozviete sa, že ste nevykonali správne kroky.

 

5. Nezdravý životný štýl

Nezdravý životný štýl spôsobí problémy v dlhodobom časovom horizonte. Nejde tu však len o výživu a cvičenie, ale aj o stres a iné negatívne duševné stavy. Musíte venovať pozornosť ako fyzickému, tak aj vášmu duševnému stavu.

 

6. Odkladanie

Akonáhle sa rozhodnete, že chcete dosiahnuť úspech, nie je cesty späť. Prokrastinácia často zasiahne a bude vás lákať, aby ste to vzdali. Ak odkladáte nevyhnutné kroky k naplneniu vašich cieľov, znamená to, že to naozaj nechcete a že toho nie ste hodný. Riešenie? Zistite, čo skutočne chcete. Ak vám na tom bude naozaj záležať, nebudete už viac odkladať.

 

7. Túžbu po okamžitom uspokojení

Väčšina ľudí dnes hľadá okamžité uspokojenie. Avšak, krátkodobé potešenie nie je to isté ako trvalé šťastie. Všímajte si, čo vedie k pocitu okamžitého uspokojenia a uvedomte si, že to nemusí byť priaznivé pre vaše dlhodobé ciele, ako ste si pôvodne mysleli.

 

8. Minulosť

Minulosť je len ilúzia. Pamätáme si to, čo sme už predtým zažili a cítili, ale pamätáme si nedokonale. Zakaždým, keď premýšľame o minulosti, máme tendenciu modifikovať skutočné udalosti. Nakoniec budeme mať celkom inú verziu toho, čo sa skutočne stalo. Ak ste predtým padli pred 50-krát, nezáleží na tom – je to minulosť. Počnúc týmto momentom môžete zmeniť svoje myslenie a život k lepšiemu.

Prečítajte si tiež: Andy Frisella: Vstávate a necítite sa tak, ako by ste chceli? Je to len vaša vina

 

Zdroj: goalcast.com, Autor: Michael Gilmore

Inšpiroval vás tento článok? Chcete dnes inšpirovať tisíce ľudí aj vy?

» Kliknite SEM «